• دوشنبه ۱۲ تیر ماه، ۱۳۹۶ - ۱۳:۵۱
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 964-2814-5
  • خبرنگار : 04
  • منبع خبر : ----

منتخب شوراي پنجم شيراز به ايسنا اعلام كرد

شاخص‌ها و فرايند انتخاب شهردار شيراز مشخص شد

منتخب پنجمين دوره شوراي اسلامي شهر شيراز گفت: با برگزاري جلساتي، شاخص‌ها و فرايند انتخاب شهردار ز توسط منتخبان پنجمين دوره شوراي اسلامي شيراز مشخص شده است.

علي ناصري در گفت و گو با ايسنا منطقه فارس و با اشاره به تقويم اجرايي جلسات منتخبان شوراي پنجم شيراز، گفت: روز گذشته شاخص‌ها و فرايند انتخاب شهردار شيراز مشخص و تصويب شده است.

او گفت: براساس روال تعيين شده مقرر شد كه تا روز شنبه 17 تير كانديداهاي شهرداري مشخص شده و با توجه به مكانيسم توافقي، شيوه انتخاب و فرآيند كار مشخص شود.

ناصري با تصريح اينكه در جلسه يكشنبه منتخبان شوراي پنجم شيراز مقرر شد هر يك از اعضا تا 17 تير 2 كانديد را براي احراز پست شهرداري معرفي كنند، گفت: انتخاب افراد نهايي بر اساس مكانيسمي خاص انجام و از مجموع 26 كانديداي معرفي شده، 10 نفر وارد فرآيند انتخاب خواهند شد.

او خاطرنشان كرد: شنبه ٤ مرداد ارزيابي كانديداهاي نهايي و ارايه براساس برنامه ارائه شده از سوي آنان انجام و در نهايت 3 نفر به‌عنوان آخرين گزينه‌ها مورد ارزيابي قرار گيرند.

ناصري در خصوص مصوبات جلسه روز يكشنبه 11 تيرماه منتخبين شوراي پنجم شهر شيراز، گفت: شاخص‌هاي تعيين شده براي انتخاب شهردار در هفده بند و به قرار زير مشخص و با اكثريت آراء تصويب شد.

او گفت: براساس مصوبه جلسه روز يكشنبه، در انتخاب شهردار شرايط اجرايي مقرر در آيين نامه احراز سمت شهردار بايد رعايت شود.

ناصري با بيان اينكه داشتن رويكرد اصلاح‌طلبي و اعتدال‌گرايي، از موارد مورد توافق بوده است، گفت:   پاكدستي و باور به مبارزه با فساد، سابقه كار مديريتي و اجرايي موفق در سطح ملي يا حداقل استاني، اعتقاد به كار گروهي و شورايي، توان تعامل با مسئولان در سطوح ملي، استاني و حتي المقدور فرا ملي، داشتن رويكرد و نگاه استراتژيك، توسعه محور، خلاقانه و نوآورانه و   اعتقاد به شايسته گزيني، از موارد مد نظر در شاخص‌هاي انتخاب شهردار است.

سخنگوي منتخبان پنجمين دوره شوراي اسلامي شيراز اضافه كرد: باور به بكارگيري زنان و جوانان، پايبندي به پاسخگويي به مردم و تعامل مثبت با رسانه‌ها، اعتقاد به نقش نظارتي و راهبري شورا، ارايه برنامه جامع عملياتي براي اداره شهر، اعتقاد به مشاركت مردم و نهادهاي مدني در اداره امور شهر، برخورداري از سابقه شهروندي شيراز يا انجام فعاليت علمي، فرهنگي، اجتماعي در اين شهر، توجه به هويت تاريخي، فرهنگي، مذهبي و اجتماعي شيراز در ارايه برنامه، داشتن شجاعت و جرات براي دفاع از حقوق شهروندي و دارا بودن توان مديريت هزينه‌ها و افزايش بهره‌وري و ايجاد درآمدهاي پايدار با توجه به اصول توسعه پايدار، از ديگر شاخص‌هاي تعيين شده براي انتخاب شهردار آينده شيراز است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: