• سه شنبه ۱۳ تیر ماه، ۱۳۹۶ - ۱۲:۲۹
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 964-2174-5
  • خبرنگار : 04
  • منبع خبر : ----

آغاز به‌كار هشتمين نشست سراسري فن‌بازارهاي كشور در شيراز

هشتمين نشست سراسري فن‌بازارهاي كشور در شيراز صبح سه‌شنبه 13 تيرماه آغاز به‌كار كرد.

به گزارش ايسنا منطقه فارس، هشتمين نشست سراسري فن‌بازارهاي كشور با حضور معاون فناوري پارك علم و فناوري پرديس، معاون صنايع كوچك شركت شهرك‌هاي صنعتي ايران و معاون جهاددانشگاهي و رئيس سازمان ستنا و مديران فن‌بازارهاي 16 استان در شيراز آغاز به‌كار كرد.

معاون فناوري پارك علم و فناوري پرديس معاونت علمي و فناوري رياست‌جمهوري در حاشيه اين نشست 2 روزه به خبرنگاران گفت: فن‌بازارها چند حوزه را با يكديگر مرتبط مي‌كند كه بخش حاكميتي آن شركت شهرك‌هاي صنعتي، جهاددانشگاهي و پارك علم و فناوري است.

حسين صابري با بيان اينكه طي 5 سال گذشته فعاليت‌هاي خوبي در حوزه ايجاد و توسعه فن‌بازارها انجام شده است، گفت: امروز ايران جزو پنج كشوري است كه در جهان موفق به راه‌اندازي بورس ورقه‌هاي فكري را راه‌اندازي كرده است.

او با يادآوري اين نكته كه فن‌بازارها ايجاد كننده ارتباط بين صاحبان ايده و سرمايه‌گذاران محسوب مي‌شوند، خاطرنشان كرد: حمايت از ايده‌ و ايده‌پردازان و تلاش براي طي سير فرآينده تبديل ايده به محصول، از اقدامات فن‌بازارها محسوب مي‌شود.

صابري با تصريح اينكه فعاليت در اين حوزه از سال 82 آغاز شده است، گفت: در زماني كه اين فعاليت آغاز شد، خبري از تحريم‌ها نبود و از 5 سال قبل هم كه توسعه فعاليت‌ها به شكل جدي‌تري دنبال شد، منتظر اعمال تحريم نبوديم.

او تاكيد كرد كه فعاليت‌ فن‌بازارها يك برنامه كوتاه مدت و مقطعي نيست، گفت: در بحث تحريم عمدتا طرح‌هاي صنعتي و ورود محصولات دچار محدوديت مي‌شود و بحث سرمايه‌گذار و ايده مباحثي نيست كه تحريم اختلالي در آن ايجاد كند.

صابري گفت: منظور ما از ايده، پردازش‌هاي ذهني افراد نيست بلكه ايده‌اي كه به يك خروجي منتهي شده باشد را مد نظر داريم.

غلامرضا سليماني معاون صنايع كوچك سازمان صنايع‌كوچك و شهرك‌هاي صنعتي ايران نيز نيازسنجي، ايجاد ارتباط بين دارندگان ايده و سرمايه‌گذار و تدوين و تبادل پروتكل‌هاي حقوقي را از وظايف فن‌بازارها دانست.

وي با بيان اينكه سازمان صنايع‌كوچك و شهرك‌هاي صنعتي سال گذشته 176 نياز فناورانه را در شهرك‌هاي صنعتي مختلف شناسائي كرده است، ‌گفت: تاكنون 36 فناوري مورد نياز شناسائي شده با كمك فن‌بازارها و با همكاري شركت‌هاي دانش‌بنيان و دانشگاه‌ها رفع شده است.

سليماني با بيان اينكه فن‌بازارها سه مرحله تكاملي شامل مرحله تدريجي، مرحله تثبيت و مرحله بلوغ را طي مي‌كنند، گفت: طي اين 4 سال تعداد 6 يا 7 فن‌بازار به مرحله تثبيت رسيده‌اند و خوشبختانه با تقاضاهاي زيادي براي ايجاد فن‌بازارهاي جديد مواجه هستيم.

او ابراز اميدواري كرد كه تا پايان امسال در تمام استان‌ها امكان ايجاد فن‌بازار فراهم شود، گفت: فعاليت‌هاي انجام شده و در حال انجام در حوزه فن‌بازارها در راستاي اقتصاد مقاومتي قرار دارد.

سليماني رسيدن فن‌بازارها به مرحله بلوغ را زمينه‌ساز دست‌يابي به رشدي مناسب در اين عرصه دانست.

به گزارش ايسنا، هشتمين نشست سراسري فن‌بازارهاي كشور فردا چهارشنبه نيز در شيراز ادامه خواهد داشت.

 


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: