• سه شنبه ۱۳ تیر ماه، ۱۳۹۶ - ۱۴:۵۵
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 964-1176-5
  • خبرنگار : 04
  • منبع خبر : ----

رقابت بیش از هزار دانش‌آموز فارس در جشنواره استاني نوجوان خوارزمی

رئيس اداره آموزش دوره اول متوسطه آموزش و پرورش فارس گفت: بيش از هزار دانش‌آموز در جشنواره استاني نوجوانان خوارزمي در استان فارس شركت كردند.

به گزارش ايسنا منطقه فارس، عبدالرضا سرانجام سه‌شنبه 13 تير و در دومين روز از برگزاري مرحله استاني جشنواره خوارزمي در جمع خبرنگاران گفت: اين سومين دوره بخش نوجوانان جشنواره خوارزمي است كه 125 هزار و 400 دانش آموز استان فارس در مرحله آموزشگاهي و 36 هزار و 500 دانش‌آموز در مرحله منطقه‌اي آن شركت داشتند.

او اضافه كرد: در این مرحله جشنواره در رشته فعالیت های آزمایشگاهی 59 تیم دو نفره دانش‌آموزی، در رشته زبان و ادبیات فارسی 120 دانش آموز شركت كرده‌اند و در رشته زبان انگلیسی230 اثر به صورت تیمی توسط 120 دانش آموز ارائه شده است .

سرانجام افزود: در بخش پژوهش 180 اثر تحقیقاتی دو نفره، در بخش دست سازه‌ها 180 اثر یک نفره و در بخش بازارچه کار و فناوری نیز220 فعالیت دانش‌آموزي ارائه شده است.

اين مقام مسئول گفت: جشنواره نوجوان خوارزمی در شکل‌گیری فرصت‌های مناسب برای بروز خلاقیت دانش آموزان دوره اول متوسطه و تکوین شخصیت علمی پژوهشی آنها از اهمیت خاصی برخوردار است .

وي گفت: برگزاری جشنواره نوجوان خوارزمی در سطح مدارس، شرایط لازم را برای نهادینه کردن اهداف پیش‌بینی شده مندرج در ساحت علمی فناوری سند تحول بنیادین نظام آموزش و پرورش فراهم می‌كند.

سرانجام گفت: تقویت بنیه علمی، تفکر و نحوه یادگیری دانش‌آموزان و همچنین افزایش توانمندی آنها در کسب مهارت‌های علمی - تحقیقاتی و پژوهشی و توانایی برقراری ارتباط در زندگی واقعی از دیگر اهداف راهبردی مدارس در اجرای جشنواره نوجوان خوارزمی در دوره اول آموزش متوسطه است.

وي با بیان اینکه جشنواره خوارزمي در چهار مرحله آموزشگاهی، منطقه‌ای، استانی و کشوری برگزار مي‌شود، گفت: فرآيند اجرائی این جشنواره در 6 رشته علمی آموزشی با عناوین پژوهش، دست سازه‌ها، زبان و ادبیات فارسی، زبان انگلیسی، فعالیت‌های آزمایشگاهی و بازارچه‌های کارآفرینی برگزار مي‌شود.

کارشناس مسئول دوره اول آموزش متوسطه فارس نیز گفت: نتایج نهائی مرحله استانی این جشنواره 10 روز ديگر اعلام خواهد شد.

محمدمهدي دباغ افزود: مرحله کشوری جشنواره نوجوان خوارزمی با حضور برگزيدگان استاني مرداد ماه امسال به ميزباني خراسان رضوي برگزار مي‌شود.

او با بيان اينكه از هر استان يك تيم برتر در رشته‌هاي ششگانه شركت خواهد داشت، گفت: دانش‌آموزان فارس در سال تحصيلي 95-94 موفق به كسب رتبه دوم در رشته ادبيات و رتبه سوم در رشته‌هاي دست سازه‌ها، پژوهش و فعالیت‌های آزمایشگاهی شدند.

دباغ خاطرنشان كرد كه مرحله استاني جشنواره نوجوانان خوارزمي استان فارس در روزهاي 12 و 13 تيرماه در مرکز شبانه روزی دکتر بهشتی شیراز برگزار شده و در پايان هم از همه شركت كنندگان قدرداني مي‌شود.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: