• سه شنبه ۱۳ تیر ماه، ۱۳۹۶ - ۱۵:۰۸
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 964-2374-5
  • خبرنگار : 04
  • منبع خبر : ----

مديركل راه و شهرسازي فارس عنوان كرد:

فراهم شدن بستر ايجاد كريدور شرقي غربي كشور در شمال فارس

مديركل راه و شهرسازي استان فارس اعتقاد دارد كه تكميل پروژه راه اصلي سورمق، اقليد، ياسوج به معناي فراهم شدن بستر ايجاد كريدور ارتباطي شرقي غربي كشور در شمال فارس است.

به گزارش ايسنا منطقه فارس به نقل از روابط عمومي راه و شهرسازي فارس، فيروز تكاور در حاشيه بازديد از پروژه‌هاي راهسازي شمال استان فارس گفت: با اتمام پروژه راه اصلي سورمق، اقليد، ياسوج، در واقع امكان ارتباط بين شرق و غرب كشور يعني استان‌هاي كرمان و يزد با كهگيلويه و بويراحمد و خوزستان، فراهم خواهد شد.

او گفت: 40 كيلومتر از اين پروژه مراحل پاياني را طي مي‌كند به‌طوريكه 20 كيلومتر از مسير تكميل شده و 20 كيلومتر هم تا 50 درصد پيشرفت فيزيكي دارد.

تكاور تاكيد كرد كه ابتدا اين قطعه از مسير تكميل شده و بعد قطعات اتصالي به ياسوج به مناقصه گذاشته خواهد شد، گفت: تردد وسایل نقلیه عمومی در اين محور كه هم‌اينك مشخصه‌هاي راه فرعي را دارد، مطلقا ممنوع است.

او اضافه كرد: بحث بزرگراه و حتی آزاد راه شدن این محور به‌دلیل قابلیت‌ها و مباحث اقتصادی در دست بررسی است اما فعلا اولويت ما تبديل اين مسير به راه اصلي خواهد بود.

مدیرکل راه و شهرسازی فارس گفت: آزادراه در دست اجرای شیراز به اصفهان از حد فاصل همین محور عبور می‌کند و استان کهگیلویه و بویراحمد نيز با اتمام اين آزادراه، به شمال استان فارس متصل خواهد شد.

مدیرکل راه و شهرسازی فارس در خصوص پروژه‌هاي مورد بازديد گفت: پروژه راه دژکرد به پادنا، در دست اقدام است که به لحاظ مشکلات مالی متوقف شده و طی بازدید و هماهنگی با استان مجاور (اصفهان) قرار شد هر اداره کل امسال در حوزه خود، پروژه را فعال كند.

تكاور گفت: با هماهنگی فرماندار شهرستان اقلید نیز مقرر شد اعتباری براي فعال کردن این پروژه تخصیص یابد؛ این پروژه از طرح‌هاي مهم محسوب شده و اثرات اقتصادي زيادي براي پادنا و منطقه اقليد و شهر دژكرد دارد.

مديركل راه و شهرسازي فارس با اشاره به بازديد از پروژه‌هاي آباده، گفت: پروژه‌های متعددی اعم از راه اصلی، فرعی و روستایی در شهرستان آباده فعال است و اميدواريم امسال روكش راه‌هاي روستايي موجود انجام و تعدادي از پروژه‌هاي راه روستايي نيز شروع شود.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: