• پنجشنبه ۱۵ تیر ماه، ۱۳۹۶ - ۰۹:۲۷
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 964-1880-5
  • خبرنگار : 04
  • منبع خبر : ----

توصیه نماینده ولی فقیه در فارس به حوزه هنری:

مرزهای اعتقادی را پررنگ از هنر اصیل اسلامی حمایت کنید

نماینده ولی فقیه در فارس و امام جمعه شیراز به مسئولان حوزه هنری استان فارس توصیه کرد که ضمن حمایت و ترویج هنر اصیل اسلامی، پررنگ کردن مرزهای اعتقادی را هرچه جدی‌تر مد نظر قرار دهند.

به گزارش ایسنا منطقه فارس، آیت‌الله اسدالله ایمانی در دیدار با رئیس حوزه هنری و مدیران این نهاد انقلابی گفت: ما معتقدیم که هنر اصیل اسلامی باید توسط حوزه هنری در جامعه مطرح و عنوان شود. به عبارت دیگر متولی این امر حوزه هنری است که ابتدا در مجموعه سازمان تبلیغات اسلامی شکل گرفت و هم اکنون به عنوان مجموعه‌ای مستقل عمل می‌کند .

نماینده ولی فقیه در استان فارس گفت: اگر در این عرصه این کارها فراموش شود بقیه فعالیت‌ها حرکت‌هایی موازی است که سایر نهادها نیز انجام می‌دهند و از این جهت امتیازی برای این تشکیلات وجود ندارد .

وی در تشریح خصوصیت حوزه هنری گفت: امتیاز این مجموعه در آن است که بتواند هنر را اصالت بخشیده و به آن هویت اسلامی داده و این هویت را مجسم و  به جامعه منعکس کند .

آیت‌الله ایمانی با تصریح اینکه اگر حوزه هنری این کار را انجام دهد بالاترین وظیفه خود را در جامعه پیاده کرده و مسئولیتش را عندالله و عندالرسول اجرایی کرده است، افزود: اگر حوزه هنری در این مسیر بخواهد همراه موج حرکت کرده و براساس مسیر باد جهت خویش را تعیین کند و ثبات قدم نداشته باشد، خواه و ناخواه نم‌تواند نقشی اصولی داشته باشد چرا که دیگران این کارها را زیباتر انجام می‌دهند و البته اثرات تخریبی هم باقی می گذارند .

امام جمعه شیراز ضمن حمایت از حرکت حوزه هنری در برآورد فعالیت حوزه ی هنری فارس اظهار داشت: فرازهایی از حرکت حوزه ی هنری فارس را در راستا می بینم .

وی با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری گفت: از مسئولین حوزه هنری فارس می خواهیم به فرمایش مقام معظم رهبری عمل کرده و مرزها را پررنگ کرده و آن را مشخص و معین کنند تا جامعه این مفاهیم را بداند و بفهمد

آیت‌الله ایمانی در تبیین این مفهوم افزود: همانگونه که رهبری به سیاسیون می‌فرمایند که خط مرزی تان را با سیاستمداران دنیا مشخص کنید در سایر حوزه‌ها اعم از هنر، فرهنگ، اقتصاد ، اجتماع و... نیز باید چنین باشد و این خط مرزی پررنگ شود .

نماینده ولی فقیه در فارس افزود: اگر شما این خط را پررنگ نکنید، آنها از شما به عنوان ابزار استفاده کرده و وقتی بهره خویش را بردند شما را دور می‌اندازند چرا که ما آنها را شناخته‌ایم .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: