• شنبه ۱۷ تیر ماه، ۱۳۹۶ - ۱۱:۰۲
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 964-2474-5
  • خبرنگار : 04
  • منبع خبر : ----

عضو هيئت مدیره شرکت عمران و بهسازی شهری ایران:

امسال 234 محله در كشور هدف ستاد بازآفريني است

عضو هيئت مديره شركت عمران و بهسازي شهري ايران گفت: امسال و در اولين سال برنامه ششم توسعه، 234 محله در كل كشور هدف اجراي برنامه‌هاي ستاد بازآفريني قرار دارد.

به گزارش ايسنا منطقه فارس، هوشنگ عشايري شنبه 17 تير در جلسه ستاد بازآفريني پايدار محدوده‌ها و محله‌هاي استان فارس با بيان اينكه طبق برنامه ششم توسعه ارائه برنامه بازآفريني براي 270 محله كشور است، گفت: 21 دستگاه در اين ستاد عضويت دارند كه برنامه‌هاي مشترك را تدوين و پروژه تعريف مي‌كنند.

عضو مدیره شرکت مادر تخصصی عمران و بهسازی شهری ایران رویکرد شرکت مادر تخصصی عمران و بهسازی شهری ایران در دولت یازدهم را محله‌محوري به‌جاي پروژه محوري اعلام و اضافه كرد: در گذشته فعالیت‌ها با تمركز بر يك پروژه بود و بازخورد مطلوب و تاثير بر كيفيت زندگي مردم در محله‌هاي مختلف نداشت.

عشايري با بيان اينكه در محله‌محور شدن پروژه‌ها رويكرد ارتقاء كيفيت زندگي مردم محله است، گفت: امسال که سال اول اجرای برنامه ششم توسعه محسوب مي‌شود، براي 234 محله در کشور همراه با 21 دستگاه عضو ستاد باز آفرینی، اجرا و احداث یک میلیون و 200 هزار متر مربع ساختمان اعم از آموزشی، بهداشتی و درمانی، ورزشی، خانه محله، کتابخانه و مجتمع‌های چند عملکردی و کلانتری مد نظر قرار گرفته است.

او اضافه كرد: 2 میلیون و پانصد هزار متر مربع فضای عمومی شهری اعم از کف سازی، پارک، پارک محله‌ای، پارک کودک و ... در طرح‌هاي ستاد بازآفريني براي امسال مد نظر قرار دارد. اميدوار هستمي با فعالیت‌هاي آغاز و اعتبارات پيش‌بيني شده، شاهد اجراي اقدامات چشمگيري در محله‌هاي هدف و ارتقاء كيفيت زندگي مردم ساكن اين محله‌ها باشيم.

عشايري گفت: اعتبار در نظر گرفته شده برای استان فارس و شهر شیراز با توجه به حساسیت‌ها و گستردگی محله‌های تاریخی و جايگاه خاص گردشگري آن براي سال 96 بالغ بر 262  میلیارد ریال از منابع بودجه عمومي دولت و 140 ميليارد ريال از منابع داخلي شركت عمران و بهسازي شهري است.

او تاكيد كرد كه ستاد ملی بازآفرینی شهری از ستادهای استانی و شهرستانی انتظار دارد برنامه جامع مشترک با رویکرد اجتماعی ارائه دهند .

معاون عمرانی استانداری فارس نیز از مدیران و دستگاه‌های عضو ستاد بازآفرینی استان خواست اقدامات مشترک با رویکرد اجتماعی را تعریف و ارائه كنند.

خليل رضائيان از شهرداران شهرهای استان فارس به‌عنوان دبیران ستاد بازآفرینی شهرستان‌ها خواست جلسات ستاد را بطور منظم برگزار و برنامه‌ها و اقدامات مشترک را به استان ارسال كنند.

مدیرکل راه و شهرسازی فارس و دبیر ستاد بازآفرینی پایدار محدوده‌ها و محلات هدف احیاء بهسازی و نوسازی استان فارس نیز گفت: در شهرها باید توسعه موزون اتفاق بیفتد و ما باید همه موارد و نیاز محلات را در مطالعات ببینیم .

فيروز تكاور با تاكيد براينكه تمام محله‌هاي شهر بايد به شكل متوازن شاهد توسعه باشد، گفت: انسان‌های توسعه یافته نیاز به محیط توسعه یافته دارند؛ با توسعه محیط، فرهنگ انسان‌ها نیز توسعه يافته و توسعه محیط فیزیکی توسعه محیط فرهنگی را به‌دنبال دارد .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: