• شنبه ۱۷ تیر ماه، ۱۳۹۶ - ۱۲:۴۰
  • دسته بندی : سياسی
  • کد خبر : 964-2673-5
  • خبرنگار : 04
  • منبع خبر : ----

راه اندازي مركز مبادلات پیمانکاری فرعی در استان فارس

مدير عامل شركت شهرك‌هاي صنعتي فارس از برنامه‌ريزي با هدف راه‌اندازي مركز مبادلات پيمانكاري فرعي در استان فارس خبر داد.

به گزارش ايسنا منطقه فارس به نقل از روابط عمومي شركت شهرك‌هاي صنعتي فارس، شاهپور قنبري گفت: مركز مبادلات پيمانكاري فرعي با هدف تحقق برنامه‌هاي اقتصاد مقاومتي و با محوريت تقويت و حمايت از صنايع‌ كوچك راه‌اندازي مي‌شود.

او ادامه داد: پس از انجام فراخوان و برگزاري مناقصه و طي مراحل مختلف ارزيابي علمي، فني و عملياتي عامل ايجاد مركز  مبادلات پیمانکاری فرعی ( SPX )فارس انتخاب شد.

مديرعامل شركت شهرك‌هاي صنعتي استان فارس با بیان اینکه این مرکز سبب تسهیل یکپارچگی شرکت‌های داخلی و پیمانکاران فرعی (صنایع کوچک و متوسط) در زنجیره خریداران بزرگ دولتی و خصوصی(در سطح ملی و خارجی) می‌شود، تصريح كرد: با راه‌اندازي اين مركز، گام موثری برای مرتبط ساختن صنایع کوچک به صنایع بزرگ برداشته مي‌شود.

قنبري با اشاره به اينكه نظام مبادلات پیمانکاری فرعی ( SPX )همانند خوشه‌های صنعتی، یکی از روش‌های عمده توسعه صنایع کوچک و متوسط به ویژه در حوزه پیمانکاری است، گفت: ایده اولیه ایجاد آن در یونیدو از سال 1970 شکل گرفت و تا سال 1985 به شکل امروزی خود درآمد.

مدير عامل شركت شهرك‌هاي صنعتي فارس هدف از اجراي این برنامه را  تقویت توانایی صنایع کوچک و متوسط برای افزایش تولید و اشتغال زایی آنها، به روزآوری فرآیندهای فنی و محصولات آنها، بهبود قابلیت رقابت بین المللی آنها، جذب سرمایه‌گذاری و سفارش‌های خارجی، تشویق جایگزینی واردات و رشد صادرات محصولات تولیدشده اعلام كرد.

قنبري تصريح كرد: اين مركز با ساختارها و شرح وظايف مدنظر براي انجام ماموريت‌ها تا يك ماه آينده فعاليت خود را بصورت رسمي آغاز خواهد كرد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: