• شنبه ۱۷ تیر ماه، ۱۳۹۶ - ۱۷:۲۹
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 964-2774-5
  • خبرنگار : 04
  • منبع خبر : ----

مديركل تعاون، كار و رفاه اجتماعي فارس:

نرخ بيكاري فارس بهار امسال 2.5 درصد كاهش يافت

مديركل تعاون، كار و رفاه اجتماعي استان فارس با ارائه آماري اعلام كرد كه نرخ بيكاري در بهار امسال نسبت به سال گذشته 2.5 درصد كاهش داشته است.

به گزارش ايسنا منطقه فارس، سهراب مختاري عصر شنبه 17 تيرماه در جلسه شوراي هماهنگي بانك‌هاي استان فارس گفت: نرخ بيكاري در فروردين سال 96 به 9.8 درصد رسيد حال آنكه اين عدد در سال 95 حدود 12.3 درصد بود.

وي با تصريح اينكه نرخ بيكاري اعلام شده نقطه‌اي و سه‌ماهه است، خاطرنشان كرد: استان فارس در بهار امسال و به لحاظ شاخص بيكاري 12 پله در كشور صعود كرده است.

مختاري يكي از دلايل اين صعود را اقدامات برنامه‌ريزي شده در كارگروه اشتغال براي بهبود وضعيت آماري فارس دانست.

او همچنين گفت: كارگروه اشتغال استان فارس قريب به هزار طرح با حدود 3 هزار ميليارد تومان تسهيلات را آماده كرده كه تاكنون 795 طرح با 2181 ميليارد تومان تسهيلات تصويب و به بانك‌ها معرفي شده است.

مختاري يادآور شد: صنعت و معدن، جهادكشاورزي و ميراث فرهنگي در استان فارس بهترين عملكرد را در بررسي و معرفي طرح‌هاي اشتغالزا در كارگروه اشتغال داشتند.

مديركل تعاون، كار و رفاه اجتماعي از ساير دستگاه‌ها درخواست كرد كه هرچه سريعتر نسبت به تعين تكليف 313 طرح باقيمانده اقدام كنند و اضافه كرد: نهايي شدن اين طرح‌ها و تعيين تكليف آنها از سوي بانك‌ها، در نسبت مصارف به منابع بانكي، تعادل مناسبي را ايجاد خواهد كرد.  


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: