• یکشنبه ۱۸ تیر ماه، ۱۳۹۶ - ۱۳:۵۳
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 964-4514-5
  • خبرنگار : 04
  • منبع خبر : ----

رئيس سازمان دانش‌آموزي فارس عنوان كرد

الكترونيكي شدن خدمات سرويس مدارس در شيراز

رئيس سازمان دانش‌آموزي استان فارس از الكترونيكي شدن تمام خدمات در بحث سرويس مدارس براي سال تحصيلي 97-96 در شيراز خبر داد.

به گزارش ايسنا منطقه فارس، محسن كلاري ظهر يكشنبه 18 تير در جمع خبرنگاران گفت: با توجه به نيازسنجي‌هاي انجام شده و با هدف نظارت بهتر و ارتقاء كيفي خدمات، تمام مراحل خدمات سرويس مدارس،‌ از ثبت‌نام، دريافت وجه، نظارت، انتقال نظرات و ... به شكل الكترونيكي در گستره كلانشهر شيراز انجام مي‌شود.

او با تصريح اينكه سرويس مدارس از نظر آموزش و پرورش، يك مدرسه سيار است، گفت: ثبت‌نام براي دريافت خدمات سرويس مدارس تا پايان مردادماه به شكل الكترونيكي انجام مي‌شود و از اول تا 15 شهريور نيز امكان ثبت‌نام براي دانش‌آموزان انتقالي و موارد خاص، وجود دارد.

كلاري با يادآوري اينكه بيش از 40 درصد دانش‌آموزان شيرازي از خدمات سرويس مدارس بهره‌مند مي‌شوند، گفت: اكنون در شيراز حدود 270 هزار دانش‌آموز در مقاطع مختلف مشغول به تحصيل هستند كه حدود 120 هزار دانش‌آموز از سرويس استفاده مي‌كنند.

وي با تصريح اينكه امسال و با همكاري شهرداري شيراز امكان سنجش مسافت حد فاصل منزل تا مدرسه با استفاده از خدمات الكترونيكي، پيش‌بيني شده است، گفت: با اين اقدام بخشي از مشكلات و مجادلات بين رانندگان و اولياء دانش‌آموزان حل مي‌شود.

كلاري گفت: از ابتداي شهريورماه نوع خودروي ارائه دهنده سرويس به دانش‌آموزاني كه ثبت‌نام كرده‌اند مشخص خواهد شد.

رئيس سازمان دانش‌آموزي آموزش و پرورش استان فارس با يادآوري اينكه امسال تمام رانندگان سرويس‌هاي مدارس ملزم به استفاده از پوشش متحدالشكل هستند، گفت: سال گذشته اين طرح با تهيه پيراهن براي مردان و مقنعه براي بانوان، به شكل آزمايش اجرا شد و امسال اجباري خواهد بود.

وي با تاكيد براينكه تمام خودروهاي ارائه دهنده سرويس مدارس در شيراز با برچسب‌هايي مشخص خواهد بود، گفت: حدود 10 درصد از كل ناوگان سرويس مدارس شيراز به تبلت‌هايي مجهز مي‌شود؛ اين سيستم‌ها ضمن فراهم كردن امكان نظارت بر رعايت سرعت توسط راننده،‌ بستري براي ارائه خدمات فرهنگي به دانش‌آموزان در مسافت حد فاصل مدرسه تا منزل را ايجاد مي‌كند.

كلاري با بيان اينكه شماره تلفن 5 رقمي 32015 در شيراز براي دريافت نظرات،‌ شكايات،‌ انتقادات و پيشنهادات اولياء در نظر گرفته شده است،‌گفت: اوليا مي‌‌توانند با استفاده از سامانه 10003262، مطالب خود را منعكس كنند.

او اضافه كرد: تمام رانندگان فعال در سرويس مدارس موظف هستند در كلاس‌هاي آموزشي 10 ساعته پيش‌بيني شده از سوي معاونت حمل و نقل شهرداري شيراز شركت كرده و گواهي دريافت كنند؛ شرط فعاليت به‌عنوان راننده سرويس مدارس، شركت در اين دوره آموزشي است.

كلاري گفت: تعداد سرنشينان مجاز براي خودروهاي ارائه دهنده خدمات سرويس مدارس در تمام مقاطع تحصيلي همان عدد قيد شده در كارت هر خودرو است و اميدواريم با نظارت ماموران خدوم راهنمايي و رانندگي و همكاري اوليا، تخلف در اين زمينه را به حداقل ممكن كاهش دهيم.

وي با بيان اينكه در مباحث مختلف طي دو سال اخير اقدامات خوبي انجام و شاخص‌هاي كيفي و كمي ارتقاء پيدا كرده است، گفت: هنوز با سطح مطلوب فاصله داريم اما حركت‌هاي جديد و خوبي آغاز شده است كه با تداوم آن فاصله را با سطح مطلوب كاهش مي‌دهيم.

كلاري همچنين گفت: امسال در شيراز تعداد 10 هزار و 500 راننده و 17 هزار و 500 خودرو براي ارائه خدمات سرويس مدارس فعال خواهند بود. 


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: