• یکشنبه ۱۸ تیر ماه، ۱۳۹۶ - ۱۵:۲۹
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 964-4814-5
  • خبرنگار : 04
  • منبع خبر : ----

رئیس کل دادگستری استان فارس:

پرونده سارق مسلح بانك‌ها خارج از نوبت رسيدگي مي‌شود

رئيس كل دادگستري استان فارس گفت: پرونده سارق مسلح بانک‌های شیراز و اصفهان به صورت ویژه و خارج از نوبت در دادسرا و دادگاه‌هاي استان رسیدگی خواهد شد .

به گزارش ايسنا منطقه فارس به نقل از روابط عمومي دادگستري استان فارس، علي القاصي‌مهر يكشنبه 18 تيرماه گفت: پرونده سارق مسلح بانک‌های شیراز و اصفهان از ابتدا در ستاد جرائم خاص استان مستمراً مورد رصد و پیگیری قرار گرفت و متعاقباً پس از دستگیری متهم نيز فرايند تحقيق و رسيدگي تا صدور حكم نهايي مورد رصد قرار خواهد گرفت .

القاصی با بیان اینکه دادگستری استان فارس رسيدگي به پرونده های جرائم مهم را به صورت ویژه و توسط قضات مجرب انجام مي‌دهد، گفت: پرونده سارق مسلح بانک های شیراز و اصفهان از پرونده‌هاي مهم و نسبتاً پيچيده سال‌های اخیر به‌شمار مي‌رود كه از ابتدا اقدامات مرتبط به آن با پیگیری دقیق نیروی انتظامی به خصوص اداره آگاهی استان و با هماهنگی و نظارت مستقیم دادستان عمومی و انقلاب و بازپرس ویژه دادسرای جرائم امنیتی شیراز انجام شد .

رئیس ستاد جرائم خاص استان فارس ضمن قدرداني از اجرای دقیق دستورات قضایی صادر شده توسط نیروهای انتظامی در خصوص دستگیری این سارق مسلح، گفت: با توجه به اینکه این سارق مسلح به صورت انفرادی و بدون بر جای گذاشتن آثار، اقدام به سرقت مي‌كرد، دستگیری وی با پیچیدگی‌هایی روبرو بود که با همت و هماهنگی دستگاه قضایی، انتظامی و اطلاعاتی این سارق شناسایی و دستگیر شد.

القاصی با بیان اینکه متهم پرونده به وجود انگیزه‌های مالی در ارتکاب اقدامات مجرمانه خود اشاره کرده است، گفت: دستگاه قضایی با قاطعیت کامل و در چارچوب قانون با افرادی که امنیت و آرامش مردم را مطامع شوم خود قرار دهند برخورد خواهد کرد؛ همانطور که در پرونده‌های سال‌های گذشته بر همين رويه قضايي عمل شده و مجرمين جرائم مهم با برخوردهاي قاطع قانوني مواجه شدند .

وي با اشاره به اینکه متهم پرونده در اعترافات اولیه و تشریح شگردهای خود به ضعف سیستم‌های امنیتی و حفاظتي بانک‌ها اشاره کرده است؛ گفت: وقوع حتي يك مورد از جرائم مهم برای استان فارس و شهر زیارتی، سیاحتی و فرهنگی شیراز دارای آثار تخریبی بسیاری بر امنیت اجتماعی است؛ بايد همه دستگاه‌ها به خصوص بانک‌ها به توصیه‌های پیشگیرانه کارشناسان در راستای از بین بردن زمینه‌های وقوع چنین جرائمی توجه كنند. .

القاصی توجه بانک‌ها و مراکز مهم در معرض خطر به رعایت اصول پیشگیری‌های وضعی و انتظامی را زمینه ساز پیشگیری از وقوع چنین سرقت‌هایی توصيف و اضافه كرد: بارها و در جلسات متعدد این موارد يادآوري شده اما متاسفانه رعایت نشدن اصول پیشگیری‌های وضعی و انتظامی زمینه را برای افراد و ارتکاب اقدامات مجرمانه فراهم مي‌كند که این مورد اخیر نمونه بارز بي‌توجهي به این اصول اساسی بوده است .

رئيس كل دادگستري فارس، تأکید کرد : هزینه‌های امنیتی و زیان‌های اجتماعی پیشگیری از وقوع جرم به مراتب کمتر از کشف و برخورد قاطع با عوامل چنین اقدامات مجرمانه‌ای است بنابراین مجدداً بر توجه و رعایت هشدار های پیشگیرانه و جلوگیری از شکل گیری چنین جرائمی تأکید مي‌شود.

به گزارش ايسنا رئيس كل دادگستري استان فارس در آخرين نشست خبري خود اعلام كرده بود كه به‌زودي سارق مسلح بانك‌هاي شيراز و اصفهان دستگير خواهد شد.

هفته گذشته سارق مسلح بانك‌هاي شيراز و اصفهان كه بالغ بر 12 فقره سرقت مسلحانه انفرادي را در پرونده دارد، در شيراز دستگير شد؛ پليس آگاهي اين سارق 51 ساله را فردي بسيار باهوش توصيف كرده است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: