• دوشنبه ۱۹ تیر ماه، ۱۳۹۶ - ۰۹:۲۳
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 964-1576-5
  • خبرنگار : 04
  • منبع خبر : ----

جشنواره طراحی نمادهای شهر صدرا با معرفی آثار برتر به کار خود پایان داد

طي مراسمي و با معرفي نفرات برتر و تجليل از آنان، نخستین جشنواره طراحی نماد و المان‌های شهري صدرا، پايان يافت.

به گزارش ايسنا منطقه فارس به نقل از پايگاه خبري شهرداري صدرا، نخستين جشنواره طراحي نمادهاي شهري صدرا، تيرماه سال گذشته با انتشار فراخواني كار خود را آغاز كرد و با انتخاب برترين‌ها از بين 400 طرح ارسالي به دبيرخانه، به پايان رسيد.

شهردار صدرا در مراسم اختتاميه اين جشنواره با اشاره به جايگاه علم شهرسازي در هويت‌بخشيدن به شهرها، گفت: با توجه به اینکه صدرا یک شهر جدید است و تاریخی ندارد، تصمیم گرفتيم با طراحي و ساخت الماني، براي اين شهر تاريخ‌سازي كرده و هويتي براي آن ايجاد كنيم.

عباس ملك‌زاده با اشاره به اهميت تاريخ‌سازي در شهرهاي بزرگ، گفت: در مرحله نخست با طراحی و ساخت برخی نمادها قصد داریم این تاریخ را در فضای بصری شهر صدرا هویدا و پایدار كنيم تا مردم این شهر ابتدا با تاریخ خود آشنا شوند.

ملك‌زاده ابراز اميدواري كرد كه در آينده المان‌هاي برتري كه قابليت اجرايي داشته باشد را در ميادين و اماكن شهر صدرا نصب كند و وعده داد كه احداث كتابخانه بزرگ صدرا در آينده نزديك و با همكاري فرهنگ و ارشاد اسلامي آغاز شود.

فرماندار شیراز نيز گفت: این گونه جشنواره‌ها براي تقویت نظام فنی و مهندسی برگزار مي‌شود و آثار ارائه شده در آن نيز قطعا در ابعاد مختلف تاثيرگذار است.

حيدر عاليشوندي ابراي اميدواري كرد كه صدرا با حركتي مبتني بر شهرسازي نوين و با برنامه‌ريزي بلند مدت امكان استفاده مطلوب از تمام فضاهاي شهري را به شكلي مناسب فراهم كند.

فرماندار شيراز با بيان اينكه فارس استاني گردشگر پذير است، امكان جذب سرمايه‌گذار در اين استان را بيش از ساير استان‌ها دانست و بر لزوم مشاركت مديران شهر صدرا در فرآيند جذب سرمايه‌گذار تاكيد كرد.

فرماندار شیراز گفت: انتظار این است كه فصل جدیدی از تعامل و همفکری میان شورای پنجم و شهرداری صدرا رقم خورده و با شناختي دقيق از ظرفيت‌ها، گام‌هاي اساسي در توسعه مطلوب شهر برداشته شود.

يكي از داوران جشنواره المان‌هاي شهري صدرا نيز گفت: يكي از اهداف اين جشنواره استفاده از خلاقيت نيروهاي جوان و با استعداد در حوزه طراحي بوده است.

طاهره نصر با اشاره به اينكه 400 اثر توسط دبيرخانه جشنواره دريافت شد، سطح آثار را مناسب اعلام و اضافه كرد كه بيشتر طراحان آثار ارسالي، جوانان بودند.

در اين جشنواره کیانوش کمالی، مهدی اشتیاقی و محمدعلی زاهدی با طراحی المان میدان امام رضا(ع)، الهه محمدزاده و محسن سراجی در طراحي المان ميدان بهارستان، سینا نقش‌بندی، سید امیرحسین حسینی، مرتضی ساقی و کیاوش عزیزخانی هم با طراحی المان میدان کشاورزی، عناوين اول تا سوم را به‌خود اختصاص دادند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: