• دوشنبه ۱۹ تیر ماه، ۱۳۹۶ - ۱۵:۵۶
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 964-5714-5
  • خبرنگار : 04
  • منبع خبر : ----

مديركل امور شهري و شوراهاي فارس:

شوراها محل جدال‌های سیاسی نيست

مدیر کل امور شهری و شوراهای استانداری فارس اعتقاد دارد كه شوراها محل طرح و دنبال كردن جدال‌هاي سياسي نيست و اعضاي اين نهاد مدني بايد به‌دنبال توسعه رفاه و آسايش شهروندان باشند.

به گزارش ايسنا منطقه فارس، علي‌رضا بيات‌پور دوشنبه 19 ارديبهشت در افتتاحيه دوره آموزشي منتخبان پنجمين دوره شوراهاي شهرهاي شرق استان فارس در جهرم، گفت: هدف شوراها تامين آرامش و آسایش براي مردم و پیش بردن توسعه در مسیر فرهنگ، اقتصاد و اجتماع است.

او اعتقاد دارد كه شوراها از ارکان اصلی تصمیم‌گیری کشور محسوب مي‌شوند و نظارت شورا بر شهرداری از نوع دموکراتیک است، بنابراين وجود رفتارهای سست و اختلاف انگیز سیاسی در شورا پذیرفته نیست.

بيات‌پور درباره‌ی برگزاری دوره‌های آموزشی شوراها در استان فارس گفت: اعضای منتخب شوراهاي شهرهاي فارس 540 نفر را شامل مي‌شوند كه با تقسيم استان به 10 منطقه، دوره‌هاي آموزشي را ويژه اين منتخبان برگزار مي‌كنيم.

او افزود: این دوره‌های آموزشی از شهرستان‌های آباده، لامرد و لار شروع شده و اکنون در شهرستان جهرم در حال برگزاری است. هفته آینده نیز در شهرستان‌های داراب، استهبان، کازرون، فیروزآباد و شیراز شاهد برگزاري اين دوره‌ها خواهيم بود.

مدیر کل امور شهری و شوراهای استانداری فارس گفت: آموزش‌ها به دوره‌هاي كوتاه ختم نمي‌شود بلكه تا پايان دوره پنجم، با هدف كمك به پيشبرد برنامه‌هاي شوراها، تداوم خواهد داشت.

حسين نعمتي رئیس شورای اسلامی استان فارس نيز با اشاره به اهداف انقلاب اسلامی ایران، يعني دست‌يابي به استقلال در چهاربعد اقتصادي، سياسي، فرهنگي و نظامي، گفت: امروز در ابعاد سياسي و نظامي به استقلا كامل دست‌يافته‌ايم و بايد براي استقلال فرهنگي و اقتصادي تلاش كنيم.

علی‌رضا صحرائیان معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان جهرم نیز با اشاره به عملکرد شورا و نظارت اين نهاد بر مجموعه شهرداری گفت: شوراها باید براي توسعه شهرها تلاش كنند و نظارت بر مجموعه شهرداري حمايتي باشد نه تضعيفي.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: