• دوشنبه ۱۹ تیر ماه، ۱۳۹۶ - ۱۷:۲۸
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 964-2980-5
  • خبرنگار : 04
  • منبع خبر : ----

مديركل ورزش و جوانان فارس:

پذيرش رسانه‌های آزاد و مستقل قرار گرفتن در مسير توسعه است

مدیرکل ورزش و جوانان استان فارس گفت: وجود رسانه‌های آزاد و مستقل و پذيرش فعاليت آنها، مسیر توسعه پایدار هموار كرده و جامعه را در اين مسير قرار مي‌دهد.

به گزارش ايسنا منطقه فارس، حیدرعلی کامیاب دوشنبه 19 تير در ديدار اعضاي هيئت رئيسه انجمن صنفي خبرنگاران و عكاسان خبري استان فارس، ضمن ابراز خرسندي از به سرانجام رسيدن اين تشكل صنفي، گفت: امروز تقريبا تمام اقشار جامعه تشكيلاتي صنفي دارند و فعال شدن انجمن صنفي خبرنگاران و  عكاسان خبري مي‌تواند تا حدود زيادي خلاء‌هاي موجود در فعالان اين عرصه را رفع كند.

وی با تاکید بر مقدس بودن حرفه خبرنگاری بر لزوم تعریف شاخص‌هایی برای ورود افراد به اين حرفه تاكيد و اضافه كرد: نیاد اینگونه استنباط شود که هرکس امكان اين را دارد كه به حرفه خبرنگاري ورود كند؛ خبرنگاري بيش از ساير مشاغل داراي حساسيت است و بايد نگاهي ويژه به آن داشت.

مديركل ورزش و جوانان فارس شرط قدرتمند شدن و اثر گذار بودن انجمن صنفی خبرنگاران و عکاسان خبری استان فارس را اعتمادسازی برای اعضا دانست و افزود: این تشکل باید برای تثبیت خود به عنوان یک انجمن صنفی، ضمن تدوین یک برنامه بلند مدت گام‌های اساسی و تاثيرگذار درحوزه‌هایی نظیر آموزش و رفاه بردارد .

کامیاب با بیان اینکه پیوند بین رسانه‌ها و توسعه سال‌هاست به اشكال گوناگون مورد بحث نظریه پردازان توسعه قرار داشته و دارد، به نقش رسانه در توسعه ورزش اشاره و خاطرنشان كرد: رسانه‌ها به‌عنوان بخشی از ساختار نوین جامعه و یکی از دستگاه‌های فراگیر و گسترده در دسترس همگانی، در تمام کشورها نقشي حساس و مهمی در ابعاد سیاسی، فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی و ... ایفا می‌کنند .

به اعتقاد مديركل ورزش و جوانان فارس، در حوزه ورزش نیز برای فراهم سازی زیر بنای توسعه نیازمند شرایط لازم و ايجاد و گسترش ارتباط رسانه‌اي است.

كامياب تاكيد كرد كه اداره کل ورزش و جوانان استان فارس برای تحقق اهداف توسعه محور در حوزه رسانه در کنار انجمن صنفي خبرنگاران و عكاسان خبري خواهد بود.

براساس اين گزارش، در ابتدای این نشست علی‌محمد پشوتن، محمود شبان سروستانی، رضا قادری، منوچهر اسدی‌پویا، محمدجواد شلتوک کار و زهرا جعفری اعضای هيئت رئیسه انجمن صنفی خبرنگاران و عکاسان خبری استان فارس به بیان دیدگاه‌های خود در خصوص شکل گیری و برنامه‌های پیش روی این انجمن پرداختند .

در اين جلسه نوید عبدالهی به عنوان مسئول کمیته ورزش انجمن صنفی خبرنگاران و عکاسان خبری استان فارس معرفی شد .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: