• دوشنبه ۱۹ تیر ماه، ۱۳۹۶ - ۱۶:۳۳
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 964-5814-5
  • خبرنگار : 04
  • منبع خبر : ----

آغاز بسیج غربالگری بیماری‌های دیابت و پرفشاری خون از مرداد در فارس

آغاز بسيج غربالگري بيماري‌هاي ديابت و پرفشاري خون از هفته دوم مرداد ماه امسال در استان فارس در هشتاد و هفتمين جلسه شوراي سياستگذراري تحول نظام سلامت دانشگاه علوم پزشكي شيراز تصويب شد.

به گزارش دريافتي ايسنا منطقه فارس، دكتر محمدهادي ايمانيه در هشتاد و هفتمين جلسه شوراي سياست‌گذاري تحول در نظام بهداشت دانشگاه علوم پزشكي شيراز، بر پیگیری مسایل زیرساختی و نیروی انسانی شبکه‌های بهداشت و درمان، بر لزوم برگزاري جلساتي مستمر با مسئولان شهرستاني در راستاي ارتقاء بهره‌وري منابع موجود تاكيد كرد.

دكتر محمدهادي ايمانيه با تاكيد بر انجام نشست‌هاي آموزشي براي كاركنان بهداشتي حاضر در سيستم با هدف ارتقاء كيفيت كار را از اولويت‌ها دانست و گفت: بايد بحث نصب پوسترهايي با محتواي شرح وظايف مراكز واگذار شده به بخش خصوصي در اين مراكز با هدف تکریم ارباب رجوع مد نظر قرار گيرد.

محسن مقدمي معاون بهداشتی دانشگاه نیز آمادگی کامل این معاونت را در تامین تجهیزات و رفع مشکلات شبکه های بهداشت و درمان و مناطق بهداشتی و درمانی اعلام کرد و افزود: در شرایط فعلی هیچ بهانه ای برای کم کاری کارکنان محیطی در ارایه خدمات به عموم مردم وجود ندارد .

مرادیان معاون فنی معاونت بهداشتی نیز ضمن ارائه آخرین شاخص‌های به دست آمده از سامانه "سیب"، گفت: دانشگاه علوم پزشکی شیراز با بیش از 53 میلیون خدمت ثبت شده در سامانه، همچون ماه‌های گذشته همچنان در کشور رتبه نخست را به خود اختصاص داده است .

مراديان با بیان اینکه طي دو هفته گذشته، شاخص جمعیت یک بار مراقبت شده با بیش از چهار درصد افزایش به 72 دهم درصد رسیده است، ادامه داد: همچنین شاخص مراقبت گروه سنی نوجوانان از 69 درصد در دو هفته گذشته به 73 و شش دهم درصد رسیده است .

به گفته اين مقام مسئول، شاخص های ارزیابی کیفی و مراقبت های ثبت شده هشت شبکه بهداشت و درمان که مشمول وضعیت قرمز بودند، طی دو هفته گذشته ارتقاء یافته و وضعیت آنها به زرد تبدیل شده است؛ همچنین پنج شبکه بهداشت و درمان نیز با اقدامات انجام شده در موقعیت سبز قرار گرفته اند و تنها سه شبکه بهداشت و درمان دیگر در موقعیت قرمز قرار دارند .

او با بیان اینکه تعداد بیماران دیابتی ثبت شده در سامانه "سیب" مربوط به دانشگاه علوم پزشکی شیراز، از مرز یکصد هزار بیمار گذشته است، افزود: ثبت اطلاعات این بیماران، مرتبط با خدماتی مانند معاینه، انجام آزمایش ها و ارایه آموزش به آنان است .

معاون فنی معاونت بهداشتی دانشگاه، این ساماندهی نظام ثبت بیماری ها که منجر به توسعه خدمات و هدف گیری مناسب برنامه ریزی ها می شود را از دستاوردهای طرح تحول نظام سلامت کشور عنوان کرد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: