• سه شنبه ۲۰ تیر ماه، ۱۳۹۶ - ۱۴:۰۰
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 964-3180-5
  • خبرنگار : 04
  • منبع خبر : ----

سرپرست كتابخانه‌هاي عمومي فارس:

گردهمايي فعالان ادبيات و كتابداران كودك در شيراز برگزار مي‌شود

سرپرست اداره‌کل‌کتابخانه‌های عمومی فارس از برگزاری نشست هم اندیشی فعالان حوزه ادبیات کودک و نوجوان و کتابداران کتابخانه‌های عمومی فارس صبح چهارشنبه 21 تير به مناسبت روز ادبیات کودک و نوجوان خبر داد .

به گزارش ايسنا منطقه فارس رو‌ح‌الله منوچهری سه‌شنبه 20 تير با اشاره به اینکه این دومین گردهمایی کتابداران کودک کتابخانه‌های عمومی و فعالان ادبیات کودک فارس است، گفت: نخستین نشست فعالان ادبیات کودک نیز با حضور استاد مصطفی رحماندوست و فعالان حوزه ادبیات کودک و نوجوان و کتابداران کتابخانه‌های عمومی فارس با عنوان «مسیر کودکی» در سال گذشته به همت اداره‌کل کتابخانه‌های عمومی فارس برگزار شد.

وي گفت: در اين گردهمايي کتابداران منتخب بخش کودک و نوجوان کتابخانه‌های عمومی و برگزیدگان ادبیات کودک و نوجوان در حوزه‌های نویسندگی و ترجمه، شعر، قصه‌گویی، نقد، پژوهشگری، تصویرگری و روان‌شناسی به بحث و تبادل‌نظر درباره دیدگاه‌های خود و همچنین فعالیت‌های مشترک خواهند پرداخت .

منوچهری با تصریح اینکه این گردهمایی با هدف ارزیابی عملکرد دو گروه و تقویت همکاری‌های بیشتر برگزار مي‌شود، گفت: بیان مسائل و نکات و پیشنهادات و راهکارهای قابل اجرای فرهنگی و آموزشی از سوی کتابداران و مربیان کودک و نوجوان و فعالان فرهنگی این حوزه و ارائه تولیدات و خدمات مطلوب‌تر به کودکان و نوجوان در زمینه کتاب و کتاب‌خوانی از دیگر اهداف این هم‌اندیشی است .

وی افزود: در این نشست تعیین میزان سطح همکاری فعالان حوزه کودک و نوجوان به‌منظور ارتقاء کمی و کیفی فعالیت‌های بخش کودک کتابخانه‌های عمومی و بررسی بازخوردهای همایش نخستین مسیر کودکی و انعکاس آن در سطح کتابخانه های عمومی در یک سال گذشته نیز مد نظر خواهد بود .

سرپرست اداره‌ کل کتابخانه‌های عمومی فارس در ادامه با تأکید بر تأثیر برپایی چنین نشست‌هایی در ارتقای سطح ادبیات کودک و نوجوان و بخش‌های کودک کتابخانه‌های عمومی، از همکاری مطلوب این دو حوزه در یکسال گذشته یاد و اضافه كرد: یکی از اثرات مثبت نشست سال گذشته حضور هرچه بیشتر فعالان حوزه ادبیات کودک در کتابخانه‌های عمومی و برپایی جلسات آموزش قصه‌گویی، نقد کتاب، داستان‌خوانی، برپایی باشگاه‌های کتابخوانی و... در بخش‌های کودک توسط نویسندگان بوده است که به یقین این گونه فعالیت‌ها استمرار خواهد یافت .

منوچهري گفت: اين گردهمایی صبح چهارشنبه 21 تیرماه در محل کتابخانه عمومی «کودکان یار مهربان شیراز» در بولوار مدرس، بولوار فرصت شیرازی، بولوار شهید نصیر زاده، پارک پرواز) میزبان علاقه‌مندان خواهد بود .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: