• سه شنبه ۲۰ تیر ماه، ۱۳۹۶ - ۱۴:۴۴
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 964-3380-5
  • خبرنگار : 04
  • منبع خبر : ----

رئیس اداره خدمات تحصیلات تکمیلی حوزه‌های علمیه خواهران:

رشته‌هاي حوزه‌هاي علميه خواهران در كشور افزايش مي‌يابد

رئیس اداره خدمات تحصیلات تکمیلی حوزه‌های علمیه خواهران كشور گفت: توسعه رشته‌ها در 2 سطح و اعطاي مجوز تاسيس سطح 4 در استان‌هاي مختلف از شاخص‌ترين برنامه‌هاي مورد نظر است.

به گزارش ايسنا منطقه فارس به نقل از روابط عمومي حوزه علميه خواهران شيراز، حجت‌الاسلام حافظ نوروزي افزود: امسال براي سومين سال متوالي آزمون سطح 4 در سه رشته مصوب، در 11 استان برگزار شد.

وی با اشاره به گرایش‌های مصوب در مقطع سطح چهار حوزه علميه گفت: تاکنون در رشته تفسیر و علوم قرآنی، گرایش تفسیر تطبیفی و در رشته فقه و اصول، گرایش فقه خانواده برای یازده استان کشور تصویب شده است .

رئیس اداره خدمات تحصیلات تکمیلی حوزه‌های علمیه در خصوص شیوه‌های تحصیل در مقطع عالي، گفت: تحصیلات تکمیلی در دو سطح سه و چهار تعریف شده که در مقطع سطح سه با تصویب 12 رشته گرایش، توسعه خوبی داشت؛ امکان تصیل در سه رشته فقه و اصول، تفسیر و علوم قرآنی و رشته تاریخ اسلام بصورت غیرحضوری و برای مابقی رشته‌ها بصورت تمام وقت، حضوری یا نیمه حضوری وجود دارد .

وی با اشاره به استقبال خوب بانوان از ثبت نام در حوزه علمیه، اعلام کرد: امسال در دوره سطح سه بیش از 4 هزار نفر و در دوره سطح 4 نزدیک به 622 نفر ثبت‌نام كرده‌اند.

نوروزی با اشاره به محدود بودن ظرفیت پذیرش در مقطع سطح 4، گفت: با توجه به سهمیه و ظرفیت‌های تقاضا شده و تأیید شده، یک پنجم داوطلبان پذیرفته می‌شوند .

وی در بیان برنامه‌های مرکز مدیریت حوزه‌های علمیه خواهران برای توسعه تحصیلات تکمیلی، گفت: توسعه رشته‌ها در هر دو سطح و اعطای مجوز تأسیس سطح 4 در دیگر استان‌ها از جمله شاخص‌ترین برنامه‌های مرکز مدیریت حوزه‌های علمیه خواهران برای توسعه تحصیلات تکمیلی است .

رئیس اداره خدمات تحصیلات تکمیلی حوزه‌های علمیه در خصوص روند اخذ مجوز تأسیس سطح چهار، افزود: بعد از مدتی که خروجی یک استان در سطح سه محرز شد، در همان رشته‌ای که دانش‌آموخته دارند، مقدمات گرفتن مجوز سطح چهار برای آن‌ها پیگیری خواهد شد .

وی همچنين گفت: استان فارس یکی از استان‌هایی است که به لحاظ آماری و کمی در سطح خوبی قرار داشته و در ثبت پذيرش، جذب و گزينش طلاب آمار بالايي دارد.

نوروزی با اشاره به راه‌اندازی سطح 4 در استان فارس از سال گذشته، ادامه داد: فعلاً در مقطع سطح چهار رشته فقه و اصول با گرایش فقه خانواده در این استان راه‌اندازی شده که رشته تفسیر و علوم قرآنی با گرایش تفسیر تطبیقی هم در سال آینده فعال خواهد شد .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: