• سه شنبه ۲۰ تیر ماه، ۱۳۹۶ - ۱۵:۳۵
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 964-3674-5
  • خبرنگار : 04
  • منبع خبر : ----

استاندار فارس:

گسترش فعاليت‌هاي عمراني در روستاها سدي مقابل مهاجرت است

استاندار فارس گفت: گسترش فعالیت‌های عمرانی و خدمات رسانی در روستاها و مناطق عشایری سبب خواهد شد که مهاجرت روستائیان و عشایر به شهرها جلوگیری شود.

به گزارش ايسنا منطقه فارس، به نقل از روابط عمومي استانداري فارس، سيد محمدعلي افشاني در جلسه ستاد پشتیبانی اردوهای جهادی استان افزود: در سال‌های اخیر اقداماتی براي توسعه فعاليت‌هاي عمراني و خدمات‌رساني در روستاها انجام شده است كه اميدواريم شتاب بيشتري بگيرد.

وی ادامه داد: با انجام فعالیت‌های عمرانی در روستاها و فراهم کردن امکانات و زیرساخت‌ها برای روستائیان، ضمن اینکه از مهاجرت روستائیان به شهرها جلوگیری می‌شود، زمینه برای ایجاد برخی فرصت‌های شغلی مقطعی نیز فراهم مي‌شود.

استاندار فارس، ورود به فعالیت‌های جهادی را نیازمند شناخت داشتن نسبت به درد مردم دانست و تصریح کرد: امروز اکثر کسانی که در این زمینه فعالیت دارند و وقت و انرژی خود را صرف خدمت به روستائیان می‌کنند خودشان از افراد دردمند و سختی کشیده جامعه هستند و به همین دلیل است که حاضر می‌شوند به مناطق محروم بروند و به انسان‌های نیازمند کمک کنند .

وی، اخلاص را بالاترین حد کمال انسان‌ها دانست و افزود: مهمترین شاخص ارزیابی انسان‌ها درمندی و داشتن اخلاص است و کسانی که خالصانه وارد عرصه خدمت به مناطق محروم می‌شوند بهره معنوی آن بیش از هر فرد دیگری نصیب خودشان خواهد شد .

افشانی گفت: چنین فعالیت‌هایی اگر با برنامه ریزی و سازماندهی همراه باشد، زمینه ارتقاء کیفیت کارها را فراهم خواهد کرد و این نیز خود یک آموزش و حرفه آموزی برای روستائیان خواهد بود .

استاندار فارس اضافه کرد: آنچه امروز از آن به عنوان درد حاشیه نشینی یاد می شود ناشی از مهاجرت روستائیان و عشایر به شهرها است که بسیاری از آنها از سر ناچاری و برای یافتن شغل و کسب درآمد زندگی خود را در روستاها رها کرده و حاشیه نشین شهرها شدند .

وی گفت: حضور و اسکان انسان ها در هر منطقه برای آنجا امنیت به دنبال خواهد داشت و چنانچه منطقه ای خالی از سکنه شود آنجا ممکن است به محل تردد قاچاقچیان کالا و مواد مخدر تبدیل شود .

استاندار فارس تصریح کرد: باید با شناسایی نیازها و خواسته های روستائیان و عشایر و پاسخگویی به آن نیازها، در آنها امید و انگیزه ماندن و فعالیت کردن ایجاد کنیم .

وی ادامه داد: امروز در جامعه دانشجویان و جوانان تحصیل کرده ای داریم که علم و  دانش خوبی دارند اما از تجربه کافی برخوردار نیستند که مشارکت آنها در انجام اینگونه فعالیت می تواند فرصت مناسبی برای ذخیره تجربه باشد .

افشانی، بر لزوم نظارت فنی بر ساخت و سازها در روستاها نیز تاکید و اضافه كرد: نفع انجام این نظارت از نظر اقتصادی به مراتب مهمتر از انجام برخی فعالیت‌های جزئی است و به این مسئله باید با جدیت توجه شود .

استاندار فارس به شركت كنندگان اردوهاي جهادي توصيه كرد كه بخشي از وقت خود را صرف ارائه آموزش‌هاي فني و حرفه‌اي و آموزش در مورد تشكيل تعاوني، استفاده از اينترنت و ... به روستائيان كنند.

افشاني گفت: امروز بسياري از روستاها داراي اينترنت است و مي‌توان با ارائه آموزش چگونگي استفاده از اينترنت، به روستائيان كمك كرد تا از فضاي مجازي براي عرضه محصولات توليدي خود استفاده مطلوبي داشته باشند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: