• سه شنبه ۲۰ تیر ماه، ۱۳۹۶ - ۱۶:۲۱
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 964-3774-5
  • خبرنگار : 04
  • منبع خبر : ----

رئيس هيئت عامل ايميدرو:

اولويت اشتغال در پروژه آلومنيوم جنوب با نيروهاي بومي است

رئيس هيئت عامل ايميدرو گفت: براساس سياست‌هاي دولت، اولويت اشتغال در پروژه آلومنيوم جنوب با نيروهاي بومي منطقه است.

به گزارش ايسنا منطقه فارس، مهدي كرباسيان سه‌شنبه 20 تير در حاشيه سفر وزير صنعت، معدن و تجارت به لامرد، در جمع خبرنگاران گفت: یکی از مهمترین و اصلی‌ترین سیاست‌هاي دولت ایجاد اشتغال و يك راه حل این مسئله نيز اتمام و راه‌اندازی هر چه سریعتر پروژه‌ها است .

او جایگاه پروژه آلومینوم و نیروگاه سیکل ترکیبی در حال احداث در منطقه انرژي‌بر لامرد را بسيار مهم دانست و گفت: آلومنيوم جنوب با ظرفیت اولیه 300 هزار تن در سال، ظرفيتي مهم براي رفع بخشي از مشكل اشتغال محسوب مي‌شود و سياست دولت هم به كارگيري نيروهاي بومي است.

كرباسيان با تصريح اينكه در تامين نياز پروژه آلومنيوم جنوب به انرژي، مشكلي وجود نخواهد داشت، گفت: شرکت مجري پروژه آلومنیوم جنوب به دلیل حساسیت‌هاي موجود در به کارگیری نیرو و تخصصي بودن كار، الزاما در بعضي از تخصص‌ها از نيروهاي خارجي و غيربومي استفاده كرده است.

رئیس هيئت عامل ایمیدرو همچنين گفت: سالكو در حال مذاكره و بررسي پيشنهادهاي شركت‌هاي مختلف براي اجراي فاز دوم پروژه آلومنيوم جنوب است؛ با اجراي فاز دوم، ظرفيت توليد اين مجتمع به 600 هزار تن در سال افزايش خواهد يافت.

کرباسیان در خصوص استقرار دیگر صنایع در منطقه ویژه اقتصادی لامرد نيز گفت: در سفر امروز وزیر صنعت مقرر شد یک تیم شامل معاونت‌های تخصصی براي استقرار صنایع پایین دستی در این منطقه تشکیل و روند بررسی‌ها تسریع شود .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: