• چهارشنبه ۲۱ تیر ماه، ۱۳۹۶ - ۱۵:۳۸
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 964-3874-5
  • خبرنگار : 04
  • منبع خبر : ----

نماينده جهرم در مجلس عنوان كرد

تكميل پروژه بزرگراهي شيراز جهرم تا پايان امسال

نماينده مردم جهرم در مجلس شوراي اسلامي ابراز اميدواري كرد كه تا پايان سال پروژه بزرگراهي شيراز جهرم تكميل شده و به شكل كامل زير ترافيك قرار گيرد.

محمدرضا رضائي‌كوچي در گفت و گو با ايسنا منطقه فارس گفت: تاكنون ۱۵۰کیلومتر از مسير بزرگراهي شيراز جهرم آماده شده است و در تلاش هستيم تا براساس برنامه زمانبندي، امسال اين پروژه تكميل شود.

وی افزود: قبلا جاده‌ی جهرم به شیراز، یک مسیر بین شهری بود و بودجه‌ی استانی داشت؛ در دوره فعاليت مجلس هشتم سعی کردیم با توجه به اهمیت استراتژیک این مسیر، بزرگراه ملی تعریف شود كه خوشبختانه محقق و رديف ملي در بودجه داده شد.

رضایی اعتقاد دارد پروژه‌ی بزرگراه جهرم شیراز یکی از فعال‌ترین پروژه‌هاي راهسازي در فارس و حتي كشور محسوب مي‌شود كه علي‌رغم محدودیت‌های مالی دولت و مشکلات اقتصادی، به نرخ روز تاکنون سه هزار میلیارد ریال در این پروژه هزینه شده است.

نماينده مردم جهرم در مجلس شوراي اسلامي با بيان اينكه اکنون ساخت هر کیلومتر جاده حدود دو میلیارد تومان هزینه دارد، خاطر نشان کرد: پروژه بزرگراهي شيراز جهرم، در محدوده خاوران به خفر مراحل اجرايي را طي مي‌كند.

به گفته‌ی رضایی از نکات قابل توجه این مسیر انجام عملیات نوسازی و بازسازی باند قدیم همزمان با عملیات اجرایی باند دوم است و به این ترتیب شاهد دو پروژه‌ی اجرایی همزمان هستیم که در سطح کشور شاخص است .

رضایی درباره‌ی محور جهرم به لار نیز گفت: طول اين مسير ۱۶۰ کیلومتر است که ٥٥ کیلومتر آن در حوزه‌ی استحفاظي اداره كل راه و شهرسازي فارس و مابقي در گستره مديريتي اداره كل راه و شهرسازي لارستان قرار دارد و تاکنون حدود ١٠ کیلومتر آن مراحل 4 بانده شدن را طي مي‌كند.

نماينده مردم جهرم در مجلس شوراي اسلامي با بيان اينكه 6 کیلومتر از اين مسير در مرحله آسفالت قرار دارد،‌ گفت: ٣٠ كيلومتر ديگر از این پروژه در مرحله‌ی برگزاري مناقصه است .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: