• چهارشنبه ۲۱ تیر ماه، ۱۳۹۶ - ۰۸:۴۲
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 964-3480-5
  • خبرنگار : 04
  • منبع خبر : ----

ورکشاپ نقاشیخط ایمانی‌راد در شيراز برگزار شد

ورکشاپ نقاشیخط محمدامین ایمانی‌راد با حضور دانشجویان و علاقه‌مندان به هنر نقاشیخط، در گالری وصال شیراز برگزار شد.

به گزارش ایسنا منطقه فارس، ورکشاپ نقاشیخط یک روزه‌ محمدامین ایمانی‌راد، مدرس دانشگاه، انیماتور و گرافیست،  به همت انجمن هنرهای تجسمی شیراز و با همراهی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس و معاونت فرهنگی جهاد دانشگاهی فارس در شیراز برگزار شد.

ایمانی‌راد در حاشیه برپایی این کارگاه آموزشی، در مورد روش آموزشي خود در اين وركشاپ گفت : با توجه به اينكه معتقدم كه مبحث آموزش مهمترين بخش يك وركشاپ است، در ابتدا و در حضور شركت كنندگان، چند كار را خودم انجام مي دهم، تا حضار با روند خلق يك اثر هنري نقاشيخط آشنايي پيدا كرده و سپس از آنان ميخواهم كه در انتقال حس خود  بر روي تابلو تمرين کنند .

این مدرس دانشگاه اضافه کرد: معتقدم موضوع، در درجه اول اولويت براي نقاشيخط نیست، بلكه اصل و اساس در نقاشيخط، درك نقاشيخط است. تشخیص اینکه نقاشيخط چيست؟ آيا دركنارهم قرار گرفتن حروف و رنگها نقاشيخط است؟ آيا آگاهي از دنياي خوشنويسي در رده هاي مختلف و سطوح مختلف، آيا اون هم لازمه كه شما نقاشيخط را كار كنيد؟ تمام اينها، آموخته ها و جمعبندي اين اطلاعات و تطبيق اين آگاهي ها با توان و دانش شخصيمان. اينها سبب ميشود كه ما انتخاب صحيح تري از دنياي نقاشيخط داشته باشيم .

ایمانی‌راد اضافه کرد: استفاده از كلماتي نظير عشق و . . .  به تنهايي نمي‌توانند ما را به سمت نقاشيخط سوق دهند. بلكه لذت بخشي بصري كه در دنياي نقاشيخط وجود دارد، بايد در وهله اول به اون لذت بخشي برسيم، و بعد درادامه اون در واقع فهم و درك، ميتوانيم به موضوع بپردازيم و به موضوعات نيز پروبال بدهيم .

ايماني راد که دوران تحصیل را در کره‌جنوبی سپری کرده است، در مقايسه شیوه برگزاری ورک‌شاپ در ایران و خاور دور گفت: ارزيابي من از نسل جوان در ايران اين است كه متاسفانه هنرمندان و هنرجويان جوان ما خيلي زياد درگير ابزار و متريال هستند. در صورتي كه آن چيزي كه براي آنان اصلا اهميت ندارد، درگيرشدن با اصول و قواعد زيبايي شناسي است و آنچه كه نيز براي آنان خيلي مهم است انتقال حس و حال هنري خودشان براي خلق اثر است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: