• چهارشنبه ۲۱ تیر ماه، ۱۳۹۶ - ۱۹:۲۸
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 964-3974-5
  • خبرنگار : 04
  • منبع خبر : ----

معاون سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری عنوان کرد

ایجاد 60 هزار هکتار باغ در اراضی شیب‌دار تا پایان امسال

معاون حفاظت و امور اراضی سازمان‌ جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری گفت: براساس برنامه ششم توسعه، تا پایان سال 96 بالغ بر 60 هزار هکتار باغ در اراضی شیبدار ملی و مستثنیات ایجاد می‌شود که 30 هزار هکتار آن در اراضی ملی قرار دارد.

به گزارش ایسنا منطقه فارس به نقل از روابط عمومی منابع طبیعی فارس، مسعود منصور در کارگروه طرح توسعه باغات اراضی شیبدار فارس، اجرای طرح توسعه باغ‌ها در اراضی مستعد شیبدار را براساس قوانین و مقررات وزارت جهادکشاورزی دانست و گفت: متاسفانه بیشتر به مکانیسم واگذاری این اراضی پرداخته می‌شود حال آنکه اهداف اولیه و اساسی این طرح، یعنی امنیت منابع پایه و حفاظت آب و خاک، مورد غفلت قرار گرفته است.

معاون سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری با بیان اینکه واگذاری اراضی شیبدار واقع در اراضی ملی از طریق ماده سه قانون حفاظت و بهره برداری در قالب کشت گیاهان دارویی و توسعه باغ های دیم انجام می‌شود؛ بر اساس مصوبه قانون، توسعه باغ باید در اراضی مستعد انجام شود که تشخیص و اجرای این طرح بر عهده کارگروه استانی است.

وی این طرح را گامی مهم در حفظ و تثبیت خاک و احیای عرصه‌های آسیب دیده عنوان و اضافه کرد: در این طرح آن قسمت از اراضی ملی که در دامنه و شیب کوه‌ها قرار و امکان تبدیل شدن به باغ و اراضی کشاورزی دارد شناسایی شده و در اختیار کشاورزان روستایی قرار می‌گیرد.

منصور با یادآوری اینکه براساس برنامه ششم تا پایان امسال باید 60 هزار هکتار باغ در اراضی شیبدار ایجاد شود، گفت: براساس پایش ها و مطالعات انجام شده قرار است تا پایان امسال 15 هزار هکتار از اراضی شیبدار در استان فارس به باغ تبدیل شود.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: