• جمعه ۲۳ تیر ماه، ۱۳۹۶ - ۱۷:۴۱
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 964-3880-5
  • خبرنگار : 04
  • منبع خبر : ----

برگزاری نخستین کارگاه شکل‌شناسی و گونه‌شناسی فیلم مستند در شیراز

نخستین نشست از مجموعه کارگاه‌های "شکل شناسی و گونه شناسی فیلم مستند" با حضور دکتر احمد ضابطی جهرمی در تالار اندیشه حوزه‌ی هنری انقلاب اسلامی استان فارس در شیراز برگزار شد.

به گزارش ایسنا منطقه فارس به نقل از روابط عمومی حوزه هنری فارس، در این کارگاه ‌دو ‌فیلم "چتر سبز نخل جهرم" و "کشتی کویر" از ساخته‌های ضابطی جهرمی به نمایش درآمد و سپس جلسه نقد و نظر و پرسش و پاسخ بین شرکت کنندگان و این کارگردان و مدرس سینما برگزار شد .

ضابطی جهرمی در این نشست که به ماهیت مستند و چگونه شکل گرفتن یک مستند اختصاص داشت گفت: فیلم مستند در تمامی حوزه‌ها به ویژه در حوزه ادیان و خداشناسی‌ می‌تواند اثرگذار باشد.

وی با اشاره به ماهیت فیلم مستند و شاخصه‌های درونی آثار مستند در عرصه سینما گفت: فیلم مستند می‌تواند ماهیت جغرافیای و محلی را مشخص کرده و حاوی شاخصه بوم شناسی مردم شناسی قوم شناسی و... باشد.

ضابطی جهرمی در تبیین بن مایه اساسی شکل گیری فیلم مستند گفت: آگاهی دادن در هر شکل و صورتی از فیلم مستند می تواند شکل بگیرد که به مخاطب منتقل شده و برآن تاثیر گذارد و به طور خلاصه اساس فیلم مستند بر پایه اطلاع رسانی و آگاهی بخشی است .

براساس این گزارش، کارگاه‌های شکل‌شناسی و گونه شناسی فیلم مستند همزمان با آیین گشایش خانه فیلم مستند حوزه‌ی هنری انقلاب اسلامی استان فارس و به همت واحد هنرهای تصویری این مرکز برپا شده است.

 


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: