• دوشنبه ۲۶ تیر ماه، ۱۳۹۶ - ۰۹:۵۲
  • دسته بندی : شهرستان‌ها
  • کد خبر : 964-384-5
  • خبرنگار : 04
  • منبع خبر : ----

فرماندار پاسارگاد:

حفظ منابع طبيعي مشاركت همه را مي‌طلبد

فرماندار شهرستان پاسارگاد ضمن با اشاره به اقدامات تاثيرگذار منابع طبیعی و آبخیزداری این شهرستان برای حراست و حفاظت از جنگل‌ها و مراتع گفت: حفظ منابع طبیعی مشارکت همه دستگاه‌های اجرایی و همراهي مردم را می‌طلبد .

به گزارش ايسنا منطقه فارس، اسفندیار احمدی منش عصر يكشنبه 25 تير در جریان بازدید میدانی از مناطق جنگلی و بحرانی شهرستان پاسارگاد، با بيان اينكه اقدامات پيشگرانه مناسبي براي ممانعت از آتش‌سوزي در مناطق جنگلي و مرتعي اين شهرستان انجام شده است، بر لزوم تداوم اين اقدامات تاكيد كرد.

احمدي‌منش گفت: با توجه به وجود منابع طبیعی و مراتع گسترده در سطح شهرستان، گرما و خشکی منطقه، امکان آتش سوزی در مراتع و جنگل‌ها وجود دارد که باید برای پیشگیری و مقابله با آن برنامه ریزی جدی انجام شود .

وی ادامه داد: در پیشگیری و مقابله با آتش سوزی مراتع و منابع طبیعی باید از ظرفیت‌های مردمی استفاده شود و به امکانات محدود اداره منابع طبیعی نباید اکتفا کرد که در این راستا باید تمامی دستگاه های اجرایی مشارکت لازم را داشته باشند .

احمدی‌منش بر لزوم تدوين و اجراي برنامه‌هاي آموزشي لازم براي كاركنان دستگاه‌هاي دولتي با هدف ارتقاء همكاري‌ها در اجراي طرح‌هاي پيشگيرانه تاكيد و ضمن تائيد محل پشنهادی احداث آتشبر و کمپ دیدبانی در مناطق جنگلي و مرتعي پاسارگاد، لزوم بهره‌مندي از تمام ظرفيت‌ها را يادآور شد.

براساس اين گزارش، رئيس منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان پاسارگاد نیز گزارشي در خصوص پیشگیری از حريق و حفاظت گونه‌های جنگلی ومرتعی بومی با ارزش و ارایه مسیر و محل احداث آتشبر و کمپ دید بانی مناطق جنگلی شهرستان وگردنه خرسی ارایه کرد .

حسن خسروانیان افزود: آموزش، آگاهی رسانی و مشارکت دستگاه‌های مختلف و همچنین رعایت نکات ایمنی از سوی مردم راهکارهایی مناسب برای پیشگیری و کاهش آتش سوزی در عرصه‌های جنگلی و مرتعی است .

به گزارش ايسنا، در اين بازديد، مناطق صعب‌العبور محدوده جنگلي و مرتعي در كوهستان‌هاي پاسارگاد شامل ارتفاعات روستاهای ابوالوردی، مبارک آباد ، چاه بید‌، گل سرشوری، تنگ ماری، خرسی، مناطق جنگلی هم مرز شهرستان‌های مرودشت و اقلید بازدید شد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: