• سه شنبه ۲۷ تیر ماه، ۱۳۹۶ - ۱۴:۲۲
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 964-4680-5
  • خبرنگار : 04
  • منبع خبر : ----

توليد مستند حافظ و گوته با محوریت صلح

ساخت فيلم مستند "حافظ و گوته" با محوریت صلح، شهريور امسال توسط كارگردان جوان لامردي در شيراز كليد مي‌خورد و در ابتداي زمستان آماده اكران در دانشگاه‌هاي اروپا خواهد شد.

به گزارش ايسنا منطقه فارس، مستند 40 دقيقه‌اي حافظ و گوته با كارگرداني حبيب ضيايي، كه هم‌اينك در مرحله پيش توليد قرار دارد، قرار است پس از توليد در دانشگاه‌هاي مختلف اروپايي اكران شود.

کارگردان مستند حافظ و گوته در گفت و گو با ایسنا منطقه فارس گفت: بی تردید گوته آغازگر گفت‌وگوی میان شرق و غرب است و از زمان آشنایی با حافظ شیرازی تلاش او بر این بوده تا با شرق گفت‌وگویی دوستانه داشته باشد.

حبيب ضيايي گفت: گوته از دریچه ادبیات و هنر پا را فراتر از مرزها نهاده و گفت وگویی را آغاز می‌کند و اثری سترک به نام دیوان غربی شرقی، در مدح حافظ شیرازی، می‌سراید، اما هیچگاه اصالت خود را فراموش نمی‌کند .

این کارگردان جوان ادامه داد: با توجه به اهمیت این موضوع در فضای پرتنش امروز که دنیای شرق غرق با درد جنگ‌های ناخواسته مواجه شده و مردم همه به دنبال صلح هستند، تصمیم گرفتیم با مشارکت دانشگاه گوتینگن آلمان، شرکت تولیدی سینا فیلم و نشریه فارسنامه، مستندی با محوریت بررسی مولفه‌های صلح، دوستی و بخشش در آثار این دو ادیب بزرگ جهان تولید کنیم .

وی درخصوص مضمون این مستند نيز گفت: این مستند نگاه حافظ و گوته را به صلح و ارتباط دوستانه همه ملل بدون تعصب براي مخاطب پررنگ مي‌كند.

ضيايي با قدرداني از رئيس مركز اسناد و كتابخانه ملي استان فارس، گفت: اين مستند در قالب سئورئال تهيه و در نگارش فيلمنامه نيز از نظر کارشناسان بزرگی نظير دکتر کوروش کمالی سروستانی، دکتر محمدجعفر امیرمحلاتی، دکتر عزیز شبانی، دکتر عبدالرسول صادقپور، کاوه بهبهانی، دکتر منیژه عبدالهی، سیروس نوذری و پرفسور مارزلوف اورلیش، بهره برده شده است.

او با يادآوري اينكه مستند 40 دقیقه‌ای حافظ و گوته هم اکنون در مرحله پیش تولید قرار دارد، گفت: شهريور فيلم‌برداري اين مستند آغاز خواهد شد و پيش‌بيني مي‌كنيم حدود 4 ماه به طول انجامد؛ پس از نهايي شدن توليد، در دانشگاه گوتينگن آلمان اولين اكران را خواهيم داشت.

ضیایی تاکید کرد: از آنجا که این مستند برای پخش در دانشگاه‌های خارج از کشور آماده می‌شود از فضاهاي مختلف شیراز، خیابان‌ها، کوچه و بازار در کنار اماکن تاریخی و مذهبی در تهیه و تولید آن استفاده خواهد شد؛ این مهم فرصتی است براي نمايش چهره زيباي شيراز و ايران در سطح جهان.

اين كارگردان جوان خاطرنشان كرد: در ساخت این مستند، جعفر محسنی به‌عنوان مشاور پروژه و انتخاب کستینگ، بیژن کیا به‌عنوان مشاور فیلمنامه، محسن محسنی به عنوان نویسنده و ابوذر کریمی به‌عنوان تصويربردار همكاري دارند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: