• سه شنبه ۳ مرداد ماه، ۱۳۹۶ - ۱۱:۲۶
  • دسته بندی : سياسی
  • کد خبر : 965-173-5
  • خبرنگار : 04
  • منبع خبر : ----

دبیرخانه دائمی هفته خبرنگار در شیراز راه‌اندازی می‌شود

باپیشنهاد اعضاي کمیته برنامه ریزی گرامیداشت روز خبرنگار استان فارس، دبیرخانه دائمی برنامه‌ریزی و اجرای ویژه برنامه‌های هفته خبرنگار در شیراز راه‌اندازی می‌شود .

به گزارش ايسنا منطقه فارس به نقل از روابط عمومي بسيج رسانه استان فارس، نخستین جلسه هم‌اندیشی برگزاری هر چه باشکوهتر برنامه‌های هفته خبرنگار با حضور چند تن از متولیان این حوزه و نمایندگان برخی نهادهای مربوطه در سازمان بسیج رسانه استان فارس تشکیل شد .

رئیس سازمان بسیج رسانه استان فارس، هدف از تشکیل این جلسه را همفکری و هم‌اندیشی متولیان امر برگزاری برنامه‌های هفته خبرنگار در استان اعلام کرد و گفت: رسیدن به وفاق در این حوزه با تاکید بر حفظ شان خبرنگاران و اصحاب محترم رسانه‌های فارس از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است .

میلاد امیری‌نژاد گفت: شان خبرنگارانی که در طول سال و در تمام حوادث و رویدادهای سطح جامعه در کنار مسئولان و مردم حضور دارند و برای اطلاع‌رسانی هر چه دقیقتر و شفاف‌تر تلاش می‌کنند با برخی هدایا از سوی مسئولان روابط عمومی‌ها حفظ نمی‌شود .

رئیس سازمان بسیج رسانه استان فارس با بیان اینکه لازم است تدابیر لازم برای برطرف شدن مشکلات اصحاب رسانه و امنیت شغلی آنها اندیشیده شود، خاطرنشان کرد: امسال برای برطرف شدن این دسته از مشکلات برنامه‌ریزی و تلاش می‌شود .

امیری‌نژاد بیان کرد: سرکشی به دفاتر رسانه‌های استان توسط مدیران و مسئولان دستگاه‌های مختلف و بیان خداقوت در خارج از فضای ادارات یکی از برنامه‌های هفته خبرنگار امسال است .

شهرام محدث، نماینده اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس، در این جلسه با تاکید بر اینکه در هفته خبرنگار باید از اندیشه، قلم و تفکر اصحاب رسانه تجلیل شود، اظهار کرد: لازم است تولیدات سالانه خبرنگاران و فعالان حوزه رسانه بررسی و از تولیدات برتر تجلیل شود .

وی همچنین پیشنهاد راه‌اندازی دبیرخانه دائمی ویژه برنامه‌ریزی و اجرای برنامه‌های هفته خبرنگار را ارائه داد و افزود: این دبیرخانه با فعالیت در طول سال می‌تواند تولیدات و آثار اصحاب رسانه را رصد و بررسی کند .

براساس اين گزارش و در اين جلسه رضا جاویدی، مسئول کانون بسیج رسانه شیراز، ترویج فرهنگ ایثار و شهادت، برگزاری مسابقات فرهنگی ورزشی دررشته های مختلف در دوبخش آقایان وبانوان، برگزاری اردوهای جهادی اصحاب رسانه برای بررسی مشکلات مناطق محروم و مشارکت در ساخت پروژه های عمرانی این مناطق، برگزاری نشست‌های تخصصی و آموزشی باعنوان حقوق رسانه و جرائم مطبوعاتی، برنامه ریزی براي حضور مدیران در رسانه ها، تولید برنامه تلویزیونی گفت‌وگو و بررسی مشکلات خبرنگاران توسط صداوسیمای مرکزفارس را از ئوس برنامه‌های پیش بینی شده در هفته خبرنگار سال ۹۶ عنوان کرد .

رئیس انجمن صنفی خبرنگاران و عکاسان خبری استان فارس، نیز در این جلسه بر لزوم شناسایی خبرنگاران و تفکیک آنها از دیگر فعالان حوزه رسانه تاکید کرد .

علی‌محمد پشوتن پیشنهاد داد کمیته‌ای متشکل از متولیان حوزه رسانه نظير خانه مطبوعات، بسيج رسانه، انجمن صنفي و انجمن روابط‌عمومي استان فارس با هدف بررسی مشکلات خبرنگاران و عكاسان خبري و حل اين مشكلات تشکیل شود .

رئیس انجمن صنفی خبرنگاران و عکاسان خبری استان فارس با تصریح اینکه هر فردی که پا به عرصه خبر و رسانه می‌گذارد مسئولیت‌های خطیر این حوزه را پذیرفته است، خاطرنشان کرد: تامین امنیت شغلی و حداقل دستمزد و بیمه کمترین خواسته هر خبرنگار و عكاس خبري است که متاسفانه همین حداقل‌ها هم برای تعداد زیادی از فعالان رسانه‌ای شیراز فراهم نیست .

پشوتن با بیان اینکه امروزه جامعه از فضای مجازی آسیب جدی دیده است، تاکید کرد: جامعه باید رسانه را بشناسد و اعتماد جامعه نسبت به رسانه‌ها باید بازسازی شود؛ این مهم مستلزم آشتی مدیران استان با رسانه‌ها است .

پشوتن نگاه برخی مسئولان روابط عمومی‌های استان به اصحاب رسانه را نگاه از بالا به پایین توصیف و بیان کرد: مدیران روابط عمومی‌های استان باید در کنار اصحاب رسانه قرار گیرند تا در نهایت رشد و تعالی و توسعه استان در تمامی ابعاد محقق شود .

مدیرمسئول روزنامه عصر مردم و رئیس شورای عالی بسیج رسانه فارس، نیز در این جلسه از اشکالات آشکار در بحث بیمه خبرنگاران از سوی برخی مدیران خبرگزاری‌ها و روزنامه‌های فارس انتقاد کرد و گفت: این معضل بزرگ سبب ظلم در حق اصحاب رسانه می‌شود .

محمد عسلی،  پیشنهاد داد هدایای روز خبرنگار که قرار است از سوی دستگاه‌های مختلف به اصحاب رسانه اهدا شود در قالب یک برنامه تقدیر، تجمیع و با یک لوح مشترک از این عزیزان قدردانی شود .

سرهنگ قادر شفیعی، مسئول روابط عمومی سپاه فجر استان فارس، نیز در این جلسه از پیشنهاد آقای عسلی استقبال و اظهار کرد: سپاه فجر استان فارس آمادگی خود را برای همکاری در این زمینه اعلام می‌کند .

زهرا یقطین، عضو هیات رئیسه شورا و مدیر روابط عمومی شورای اسلامی شهر شیراز، نیز در این جلسه طرح تجمیع تقدیر از اصحاب رسانه را اقدامی شایسته برشمرد و گفت: شورای اسلامی شهر شیراز علاوه بر همکاری در این زمینه در حال بررسی نامگذاری یک بوستان به نام رسانه و خبرنگاران است .

وی همچنین آمادگی شورا و شهرداری برای مشارکت در امر برگزاری جشنواره فرهنگی، ورزشی ویژه اصحاب رسانه را اعلام کرد و افزود: اگر تمامی دستگاه‌ها به این اجماع برسند به طور حتم نتایج ارزنده‌ای در نهایت شامل شهر و استان ما خواهد شد .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: