• سه شنبه ۳ مرداد ماه، ۱۳۹۶ - ۱۴:۵۵
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 965-1614-5
  • خبرنگار : 04
  • منبع خبر : ----

بهره‌برداري از ايستگاه آتش‌نشاني نيروهاي داوطلب در شيراز

اولین ایستگاه آتش نشانی ويژه نیروهای داوطلب در محل بوستان مادر به بهره‌برداري رسيد.

به گزارش ايسنا منطقه فارس، سه‌شنبه 3 مرداد طي مراسمي، ايستگاه آتش‌نشاني ويژه آتش‌نشانان داوطلب در محدوده منطقه 5 شهرداري و در بوستان مادر، افتتاح شد.

معاون آموزش ايمني و پيشگيري آتش‌نشاني شيراز در خصوص ايستگاه جديد به خبرنگاران گفت: اين مكان با هدف افزايش سطح مشاركت‌هاي شهروندي و استفاده از ظرفيت داوطلبان آتش‌نشان، ايجاد شده است.

عيدي‌پور خاطرنشان كرد: اين فضا براي برگزاري دوره‌هاي آموزشي نيروهاي داوطلب و بسترسازي مشاركت بيشتر مردم در فعاليت‌هاي امدادي و اطفايي آتش‌نشاني، استفاده خواهد شد.

وي نقش آتش‌نشانان داوطلب را در مهار و اطفاء حريق، تاثيرگذار دانست و گفت: در بعضي عمليات‌ها قبل از رسيدن پرسنل آتش‌نشاني، افرادي كه آموزش ديده‌اند، مي‌توانند محدوده وقوع حادثه را تحت كنترل گرفته و براي اطفا نيز به نيروهاي آتش‌نشان كمك كنند.

عیدی پور با بيان اينكه پايگاه شماره يك آتش‌نشانان داوطلب، بلوار بعثت است، گفت: در پايگاه شماره يك موضوع جذب و ثبت‌نام و آموزش‌هاي تئوري دنبال مي‌شود.

به گزارش ايسنا، بوستان 50 هكتاري مادر، يكي از بزرگترين پارك‌هاي شيراز به‌شمار مي‌رود كه فاز دوم از آن با حضور جمعي از مسئولان و مديران شهرداري به بهره‌برداري رسيد.

اين بوستان شامل 30 زيرمجموعه در بخش‌هاي تفريحي، فرهنگي، ورزشي،‌ اجتماعي و هنري است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: