• چهارشنبه ۴ مرداد ماه، ۱۳۹۶ - ۱۳:۵۸
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 965-376-5
  • خبرنگار : 04
  • منبع خبر : ----

انتخاب 5 مدرسه قديمي شيراز به‌عنوان مدارس ماندگار

با تصویب شورای آموزش و پرورش استان فارس 5 مدرسه قدیمی از مدارس شهر شیراز به‌عنوان مدارس ماندگار انتخاب و برای تائید نهایی و قرار گرفتن نام آنها در مدارس ماندگار كشور به تهران معرفی می‌شود .

به گزارش ايسنا منطقه فارس به نقل از روابط عمومي آموزش و پرورش فارس، در يكصد و بیست و یکمین جلسه شورای آموزش‌ و پرورش استان فارس، با نظر مثبت استاندار فارس، با معرفی 5 مدرسه قدیمی شیراز برای ثبت آن‌ها به‌عنوان مدارس ماندگار، موافقت شد .

براساس اين گزارش، دبیرستان و هنرستان نمازی، هنرستان‌های طالقانی و هنرستان شهید جوانمردی و دبیرستان عشایری شیراز، پنج مدرسه‌ای است که با توجه به قدمت، مورد استفاده بودن ساختمان و سایر ویژگی‌های منحصر به فرد آنها، به‌عنوان مدارس ماندگار به كشور معرفي شده و در صورت موافقت نهايي، رسما اعلام شود.

در نشست شورای آموزش‌وپرورش استان فارس که به ریاست استاندار برگزار شد، همچنین با پرداخت 3 میلیارد تومان به سازمان نوسازی مدارس فارس برای تکمیل 150 کلاس درس و تخصیص کل اعتبارات به اداره کل آموزش‌وپرورش فارس در 6 ماهه نخست امسال موافقت شد .

استاندار و رئيس شوراي آموزش و پرورش فارس در این جلسه گفت: تا 15 مهرماه 96، باید اطلاعات کامل مدارس، معلمان و فضاهای آموزشی تهیه‌ و در اختیار استانداری قرار گیرد تا نسبت توزیع معلم به دانش‌آموز و کلاس‌های درس به‌طور دقیق مشخص شود .

سيد محمدعلی افشانی با بیان اینکه نسبت دانش‌آموز به معلم باید همانند کشورهای پیشرفته باشد، خاطرنشان کرد: متأسفانه به دلیل  در دست نبودن آمار دقیق، توزیع مناسبی را در مدارس ازنظر تعداد دانش‌آموز و معلم نداریم و همین امر موجب بروز مشکلات مختلفی برای آموزش و پرورش شده است .

وی ضمن تاکید بر لزوم تهیه آمار دقیق  در حوزه کاری آموزش و پرورش گفت: برای کمک به آموزش و پرورش نیازمند آمار دقیق از کلاس ، دانش آموز و معلم هستیم و برای من این مهم است که بتوانم برای آموزش و پرورش کاری انجام دهم .

استاندار فارس با تاکید بر لزوم برگزاری جلسه متعدد با فرمانداران سراسر استان برای تخصیص اعتبار به آموزش‌وپرورش اظهار داشت: لازم است مدیرکل آموزش‌وپرورش و سازمان نوسازی مدارس استان فارس برای توجیه فرمانداران  در زمینه تخصیص  و جذب تمام اعتبارات آموزش‌وپرورش تلاش کنند .

افشانی با بیان این که کار خیرین سرمایه گذاری بر روی دانش و آگاهی است، تصریح کرد: خيرين مدرسه ساز و معلمين از جمله اقشار شريف جامعه هستند .

وي ادامه داد: به منظور تسريع در بهره برداري از مدارس، تخصيص اعتبارات آموزش و پرورش و نوسازي مدارس در شش ماهه اول سال به صورت كامل و بالاتر صورت گيرد و در زمينه اعتبارات متمركز نيز سازمان‌برنامه و بودجه استان فارس توجه ويژه اي به بخش آموزش و پرورش خواهد داشت .

استاندار فارس به شناسنامه فنی مدارس اشاره و آن را ثروتی بزرگ براي آموزش و پرورش توصیف کرد و خواستار توجه بیشتر به این امر در استان فارس شد .

افشاني همچنین مهمترین حسن این شناسنامه فنی را مشخص بودن مختصات به ویژه در بخش بهینه سازی کاربری املاک دانست .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: