• چهارشنبه ۴ مرداد ماه، ۱۳۹۶ - ۱۵:۰۳
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 965-1380-5
  • خبرنگار : 04
  • منبع خبر : ----

معاون وزیر فرهنگ و ارشاد:

جهان ايران را با فرهنگش مي‌شناسد

معاون حقوقی، امور مجلس و استان های وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی معتقد است كه جهان ايران را فرهنگش مي‌شناسد،‌ به همين دليل بايد شرايطي فراهم شود كه به اعتلاي مناسبي در حوزه فرهنگ دست‌يابيم.

به گزارش ايسنا منطقه فارس به نقل از روابط عمومي فرهنگ و اشاد اسلامي فارس، سيد هادي حسيني چهارشنبه 4 مرداد در جلسه بررسي مشكلات حوزه فرهنگ و هنر در شهرستان جهرم، لزوم اولويت‌بندي نيازها و عمل براساس اين اولويت‌ها تاكيد كرد.

او گفت: برای شروع پروژه‌های عمرانی کار دشواری داریم و در این زمینه سیر طولانی را طی باید کرد؛ تلاش داریم مشکل زیرساخت‌های فرهنگی جهرم را در حد توان مرتفع کنیم.

حسيني با اشاره به اینکه جهرم با پیشینه فرهنگی درخشان باید چند موضوع فرهنگی را در سطح کشور برجسته کند، تاکید کرد: در این زمینه ما نیز همکاری های لازم را انجام می دهیم.

معاون امور حقوقی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي گفت: فرهنگ بسیار مظلوم بوده و کمتر از سایر حوزه‌ها به آن توجه شده است؛ فرهنگ میدان بازی سیاسی نیست و نباید آن را سیاسی کرد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس نيز گفت: جهرم از چهار برند فرهنگی و هنری برخوردار است که باید حمایت شود.

بهزاد مریدی با تصريح اينكه بودجه‌های حوزه فرهنگ قابل قیاس با سایر حوزه‌ها نیست، لزوم توجه به توسعه زیرساخت‌ها در حوزه فرهنگ را يادآور و متذكر شد، مجموعه بلک باکس براساس تفاهم‌نامه‌اي با شوراي اسلامي جهرم در حال ساخت است.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس با اشاره به نیاز  بخش خفر و کردیان به ایجاد خانه فرهنگ گفت: شخصیت‌های بزرگی در بخش‌های جهرم به ویژه خفر می‌زیسته‌اند كه در بزرگداشت يكي از اين مفاخر، همايش علامه خفري را در آينده برگزار مي‌كنيم.

مريدي بااشاره به فعاليت 11 انجمن فرهنگي و هنري در جهرم، اين شهرستان را برخوردار از 4 برند فرهنگي و هنري دانست و گفت: کنگره‌هاي شعر علوی و فاطمی و جشنواره‌هاي داستان کوتاه نارنج و کاریکاتور از برنده‌هاي فرهنگي و هنري جهرم محسوب مي‌شود.

معاون استاندار فارس و فرماندار ویژه جهرم نيز بر توسعه زیرساخت‌های فرهنگی تاكيد و اضافه كرد: توسعه زیرساخت‌ها و اجراي پروژه‌های عمرانی در بخش فرهنگی نيازمند تلاش و پیگیری است.

علي‌رضا صحرائيان احداث نگارخانه و ساختمان اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی را از طرح‌های در دست اقدام  فرهنگی جهرم عنوان کرد که با توافق  وزیر ارشاد عملیاتی می شود و با اشاره به نیاز بخش های تابعه جهرم به مراکز فرهنگی بیان کرد: تجهیز امکانات فرهنگی، انجمن ها و کتابخانه ها از نیازهای اساسی حوزه فرهنگ و هنر در جهرم است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: