• چهارشنبه ۴ مرداد ماه، ۱۳۹۶ - ۱۵:۵۱
  • دسته بندی : ورزشی
  • کد خبر : 965-281-5
  • خبرنگار : 04
  • منبع خبر : ----

سرپرست هيئت پزشکی ورزشی فارس مطرح كرد

پوشش پزشكي 1500 مسابقه ورزشي طي 4 ماه در فارس

سرپرست هيئت پزشکی ورزشی استان فارس، پوشش پزشکی بیش از یک هزار و پانصد مسابقه ورزشی در چهارماهه نخست امسال در استان را نشان از حرکت رو به رشد جامعه ورزش در فارس عنوان کرد .

به گزارش ايسنا منطقه فارس دكتر حیدر صفرپور چهارشنبه 4 مرداد در جمع خبرنگاران، با اشاره به اينكه ۶۳ هزار و ۵۶۱ ورزشکار سازمان یافته از خدمات هيئت پزشكي ورزشي فارس بهره‌مند شده‌اند، ساماندهی 234 پرونده خدمات درماني ورزشكاران را بخشي از اقدامات انجام شده طي 4 ماهه نخست امسال عنوان كرد.

صفرپور به برگزاری ۱۵۰ ساعت دوره آموزشی در راستای ترویج فرهنگ ورزش صحیح و پیشگیری و توانمندسازی متولیان ورزش اشاره و اضافه كرد: هيئت پزشكي ورزشي فارس موفق شد برای ۳۰۰ نفر در قالب سمینار، کارگاه  و جلسات گام بلندی را در بحث آموزش بردارد.

وی گفت: طي مدت 4 ماه نخست امسال بيش از 60 ورزشكار آسيب ديده از خدمات تخصصي فيزيوتراپي كلينيك اين هيئت بهره‌مند شده‌اند.

صفرپور تشكيل شوراي نظارت بر سلامت اماكن ورزشي فارس را يادآور شد و گفت: اين شورا در راستاي سالم‌سازي اماكن ورزشي و با حضور مديركل ورزش و جوانان، رئيس دانشگاه علوم پزشكي، معاونت غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی شیراز، پلیس اماکن، تشکیل و تدابيري در مسير دست‌يابي به هدف اصلي كه سالم‌سازي اماكن ورزشي است، اتخاذ شد.

او با اشاره به بازرسی از بیش از ۵۰ باشگاه و اماکن ورزشی توسط ستاد نظارت بر سلامت اماکن ورزشی در ۴ ماهه نخست سال ۹۶ ، افزود: کمیته بازرسی با همراهی کمیته آموزش این هیات توانستند با برگزاری کارگاه آموزشی ویژه ناظرین بر سلامت باشگاه ها که با حضور ناظرین، مربیان و مسئولین باشگاه ها برگزار شد، اقدامات کارآمدی را در راستای سالم سازی اماکن ورزشی داشته باشد .

سرپرست هيئت پزشكي ورزشي فارس همچنین از عزم جدی این هيئت براي تعامل سازنده با دیگر هيئت‌هاي ورزشی، نهادها، سازمان‌ها و تشكل‌هاي فعال در حوزه‌هاي ورزش و سلامت اشاره و خاطرنشان كرد: با رویکرد سازنده‌ای که در سطح مدیریت ورزش استان وجود دارد و با تعاملات گسترده و اجرای برنامه های کارآمد و سازنده می توانیم شاهد شکوفایی بیشتری در حوزه ورزش استان باشیم .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: