• پنجشنبه ۵ مرداد ماه، ۱۳۹۶ - ۱۱:۵۸
  • دسته بندی : سياسی
  • کد خبر : 965-473-5
  • خبرنگار : 04
  • منبع خبر : ----

آیت‌الله ایمانی تاكيد كرد

ارائه مطالب ديني با زباني قابل فهم براي جامعه

نماینده ولی فقیه در استان فارس بر این نكته تأكد كرد كه امروزه باید مطالب دین را به زبان قابل فهم و درک جامعه ارائه کنیم.

به گزارش ايسنا منطقه فارس به نقل از سايت نهاد نمايندگي ولي فقيه در فارس، آيت‌الله اسدالله ایمانی، با تاكيد بر لزوم استفاده از ابزار و امكانات روز براي ارائه مسائل ديني به جامعه و يادآوري اينكه شرایط به گونه‌ای است که تبلیغ می‌تواند از یک انسان بزدل و ترسوی خانه‌نشین، انسانی قوی و اجتماعی جسور و صاحب فکر بسازد، افزود: این چیزی است که تجربه آن را تأیید کرده و می‌کند .

آیت‌الله ایمانی با تصریح اینكه امروز جوامع بشری عمده سرمایه‌گذاریشان را روی مسئله تبلیغ گذاشته‌اند، گفت: ما بحمد الهی از محتوای غنی برخوردار هستیم و هیچ محتوایی از بین تفکرات موجود جامعه بشریت امروز به غنای محتوای فکری اسلام نمی‌رسد .

امام جمعه شیراز اظهار كرد: ارائه کردن این محتوا به زبان قابل فهم جامعه و بهره برداری از ابزار موجود جامعه روش خاص خود را می‌خواهد و باید ببینیم آیا در این روش ما موفق بوده‌ایم یا خیر .

وی بیان كرد: برخی از روحانیون در زمینه تبلیغ واقعاً موفق بود‌ه‌اند و از روش‌های خوب و اثرگذار استفاده کرده‌اند و نتیجه هم گرفته‌اند،‌ اما جاهای دگری هم هست که محتوا را ارائه می‌دهیم اما روش مطلوب و شایسته استفاده نشده است؛ باید کوشش کنیم روش‌ها را اصلاح کنیم .

آیت‌الله ایمانی یادآور شد: استفاده از روش‌های خوب مصداق جمله زیبای قرآن است که می‌فرماید «...وَجَادِلْهُمْ بِالَّتِی هِی أَحْسَنُ...؛ ... و با آنان به [شیوه‏ اى] كه نیكوتر است مجادله نماى...» (آیه ۱۲۵ نحل) که دارد روش را برای ما باز می‌کند و می‌گوید هر روزی جدال و روش بیان، با روز قبل فرق دارد و باید از روش‌های اصلاح شده استفاده کنیم .

نماینده مردم فارس در ملجلس خبرگان رهبری ابراز امیدواری كرد: امروزه كه ابزار گسترده تبلیغی در عرصه‌های مختلف فراهم شده روحانیت و به ویژه مبلغان، هم به این ابزارها اشراف داشته باشند و هم بتواند محتوا را در قالب ابزارهای نوین به دنیا ارائه دهند .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: