• شنبه ۷ مرداد ماه، ۱۳۹۶ - ۱۵:۳۶
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 965-676-5
  • خبرنگار : 04
  • منبع خبر : ----

ارتقاء بیمارستان ولیعصر(عج) لامرد

رئیس بیمارستان ولی عصر(عج) لامرد از ارتقا این بیمارستان از درجه دو به درجه یک خبر داد .

به گزارش ایسنا منطقه فارس، دكتر رسول فهيمي شنبه 7 مرداد در جمع خبرنگاران گفت: همزمان با رتبه بندی بیمارستان های سراسر کشور و تعیین درجه امتیاز آنها از سوی وزارت بهداشت و درمان، بیمارستان لامرد هم در اواخر سال 95 مورد بازدید قرار گرفت .

او گفت: در مرحله اول از این بازرسی که توسط کارشناسان دو استان انجام شد، بیمارستان لامرد از درجه دو به درجه یک ارتقا یافته و در مرحله دوم بازرسی و راستی آزمایی این درجه مورد تایید قرار گرفت .

فهیمی گفت: مدت 20 سال از عمر بیمارستان ولی عصر لامرد می گذرد و پیش از این این بیمارستان در درجه های 2و 3 بوده و برای نخستین بار توانسته است با تلاش های شبانه روزی پرسنل بیمارستان به این مهم دست یابد .

وی با بیان اینکه برای این رتبه بندی بیش از 350 فاکتور مورد بررسی قرار می گیرد درخصوص مهمترین فاکتور‌ها گفت: رضایتمندی و ایمنی بیمار، خدمات اورژانس، مدیریت اجرایی و خطر از جمله مهمترین فاکتور ها در ارتقا درجه بیمارستان هستند .

فهیمی همچنین از آغاز رایزنی های مدیران بهداشت و درمان لامرد جهت سهمیه پزشکان متخصص خبر داد و ابراز داشت: تعداد 34 پزشک متخصص در سطح شهرستان و 24 پزشک متخصص دیگر در بیمارستان مشغول ارائه خدمات به بیماران هستند که هم اکنون به دنبال اضافه کردن پزشک نرولوژیست(متخصص داخلی مغز و اعصاب)، سونوگرافی و رادیولوژی به صورت تمام وقت در شهرستان هستیم .

رئیس بیمارستان لامرد با اشاره به فعالیت پزشک جراح مغز و اعصاب گفت: حضور دکتر تارخ به عنوان نروسرژر (جراح مغز و اعصاب) با استقبال خوبی از سوی مردم منطقه مواجه شده است به گونه ای که در سال جاری از بیمارستان‌های لار و گراش برای جراحی مغز و اعصاب در بیمارستان لامرد پذیرش داشته ایم .

فهيمي با بیان اینکه خدمات بیمارستان لامرد باعث کاهش نیاز شهرستان به مرکز استان و شهرستان های همجوار شده است، گفت: پیش از این هر ماه بیش از 35 تا 40 بیمار جهت زایمان به شهرستان های همچوار و مرکز استان اعزام می شدند که پس از راه اندازی واحد NICU میزان اعزام به 10 مورد در ماه کاهش یافته است .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: