• یکشنبه ۸ مرداد ماه، ۱۳۹۶ - ۱۵:۲۲
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 965-876-5
  • خبرنگار : 04
  • منبع خبر : ----

افتتاح بخش دیالیز درمانگاه شبانه روزی بوعلی سینا گویم

بخش دیالیز درمانگاه شبانه روزی بوعلی سینا گویم با هشت تخت، همزمان با دهه کرامت، به چرخه ارایه خدمات درمانی در استان فارس پیوست .

به گزارش ايسنا منطقه فارس، مدیر اداری مالی معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی شیراز يكشنبه 8 مرداد در مراسم بهره‌برداري از بخش دياليز درمانگاه بوعلي سيناي گويم، گفت: افتتاح بخش دیالیز در این درمانگاه، یک اقدام شایسته درمانی برای مردم این منطقه، به شمار می رود .

دکتر حسین درویشی بهلولی، با اشاره به دیالیز و نارسایی کلیه، به عنوان یکی از معضلات دنیای امروز و کشور، افزود: از آغاز طرح تحول نظام سلامت، نکته بسیار جدی این است که در کنار توسعه خدمات درمانی، خدمات پیشگیریانه را نیز توسعه دهیم .

او ادامه داد: درمانگاه بوعلی سینا دومین مرکز خصوصی است که در آن بخش دیالیز راه اندازی شد .

رئيس اداره بيماران خاص دانشگاه علوم پزشکی شیراز نیز با بیان اینکه بخش دیالیز درمانگاه بوعلی سینا گویم، با هشت تخت دیالیز افتتاح شد که می تواند 40 بیمار را تحت پوشش قرار دهد، گفت: در این درمانگاه، هر گونه خدمات برای انجام دیالیز بیماران، به صورت رایگان ارایه می شود .

دکتر داوود حدادی، افزود: علاوه بر انجام دیالیز، خدمات جانبی دیگر مانند سرویس رفت و آمد و سرو یک وعده غذا، به همت مسئولان درمانگاه، به صورت رایگان برای بیماران بخش دیالیز این درمانگاه، پیش بینی شده است .

او ادامه داد: این درمانگاه در رسیدن به اهداف دانشگاه در عرصه های مختلف، موفق بوده و امیدواریم در عرصه خدمت به بیماران دیالیز هم، موفق عمل کند،که رضایت بالای بیماران را به دنبال دارد و در این راه، دانشگاه از هیچ گونه کمکی به درمانگاه، دریغ نمی کند .

دکتر حدادی، اضافه کرد: با توجه به محدودیت هایی که در بخش دولتی برای ارایه خدمت وجود دارد، از چندی قبل تصمیم گرفته شد که از ظرفیت های بخش خصوصی، علاوه بر بخش خیریه، استفاده شود .

فعالیت 45 تخت دیالیز در بخش خصوصی و درمانگاهی

رئيس اداره بيماران خاص دانشگاه علوم پزشکی شیراز ادامه داد: تاکنون با تمهیدات انجام شده، حدود 45 تخت در بخش خصوصی و درمانگاهی افتتاح شده و این نوید را می دهیم که 24 تخت دیگر نیز، در ماه های آینده به این مجموعه افزوده و حلقه خدمت رسانی به این بیماران، کاملتر شود .

رئيس اداره بيماران خاص دانشگاه، از میزان مشارکت 50 درصدی بخش خصوصی و خیریه در انجام خدمت رسانی به بیماران دیالیزی و تخت های بیمارستانی در استان فارس خبر داد و آن را یک پدیده کم نظیر در کشور معرفی کرد .

او با بیان اینکه هزینه هر دستگاه دیالیز حدود 100 میلیون تومان است، افزود: برای بخش دیالیز درمانگاه بوعلی سینای گویم، از لحاظ تجهیزات حدود یک میلیارد تومان سرمایه گذاری شده و امیدواریم، ارایه این خدمات، مورد رضایت بیماران باشد .

این آیین با حضور امام جمعه گویم، نماینده نیروی انتظامی، مسوولان دانشگاه و درمانگاه بوعلی سینا، برگزار شد .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: