• چهارشنبه ۱۱ مرداد ماه، ۱۳۹۶ - ۱۷:۳۷
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 965-3480-5
  • خبرنگار : 04
  • منبع خبر : ----

اجراي فاز سوم استاندارد سازي دسترسي به بيشابور

مدیر کل سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری فارس از اجرای فاز سوم طرح استاندارد سازی مسیر دسترسی گردشگران به  فضای خدمات رفاهی در مجموعه طبیعی تاریخی بیشاپور خبر داد .

به گزارش ايسنا منطقه فارس به نقل از روابط عمومی میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری فارس، مصیب امیری گفت: با توجه به اینکه شهر تاریخی بیشاپور به عنوان مقصد گردشگری جنوب غرب استان فارس سالانه پذیرای گردشگران داخلی و خارجی است، استانداردسازي مسير دسترسي به بيشابور در سه فاز طراحي شد.

او با بيان اينكه هدف از اجراي اين پروژه، خدمات رسانی مطلوب به گردشگران در بيشابور به‌عنوان يكي از مقاصد مهم گردشگري فارس است، جزئيات اين پروژه را تشريح كرد.

اميري گفت: در فاز اول این طرح عملیات استحکام و ایمن سازی، در فاز دوم ایجاد فضای خدمات رفاهی شامل چایخانه سنتی، نمازخانه، سرویس بهداشتی در ورودی بیشاپور و خارج از عرصه  این شهر تاریخی ایجاد و اجرا شد.

او ادامه داد: فاز سوم این پروژه  با هدف استانداردسازی مسیر دسترسی گردشگران به فضای خدمات رفاهی در دست اجرا است.

اميري گفت: این اداره کل در فاز سوم به ایجاد رمپ، پله و سنگ فرش اقدام كرده است و پیش بینی می‌شود، طرح تا پایان شهریور ماه به اتمام خواهد رسید .

به گزارش ايسنا، شهر تاریخی بیشاپور در فاصله 23 کیلومتری غرب شهر کازرون، در حاشیه رودخانه شاپور واقع شده است.

شهر تاريخي بيشابور به‌همراه آتشکده و قلعه دختر فیروزآباد و کاخ ساسانی سروستان جزو آثار معرفی شده در پرونده ثبت جهانی محور ساسانی استان فارس در سال 2018 یونسکو است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: