• چهارشنبه ۱۱ مرداد ماه، ۱۳۹۶ - ۲۱:۴۷
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 965-3514-5
  • خبرنگار : 04
  • منبع خبر : ----

انتخاب شهردار جدید شیراز در خم اولین کوچه/

سخنگوی شورای پنجم شیراز:
قرار نیست امنیت شغلی نیروها متعهد با مخاطره مواجه شود

در حالی که زمان پایان کار شورای چهارم در کشور اعلام شده است، روند انتخاب شهردار جدید شیراز توسط منتخبان شورای پنجم شهر هنوز و بعد از آخرین جلسه همچنان در خم اولین کوچه ماند و موکول به جلسه بعدی شد.

به گزارش ایسنا منطقه فارس، اعضای منتخب شورای پنجم شهر شیراز در پایان جلسه چند ساعته عصر چهارشنبه 11 مرداد خود همچنان به انتهای مسیر اول از فرآیند انتخاب شهردار از میان 21 گزینه مطرح، نرسید تا کار به جلسه دوم و صبح پنجشنبه 12 مرداد کشیده شود.

سخنگوی پنجمین دوره شورای اسلامی شهر شیراز شامگاه چهارشنبه 11 مرداد در پایان آخرین جلسه منتخبان، در جمع خبرنگاران گفت: همانگونه که قبلا هم اعلام شده بود، 24 گزینه اولیه از سوی اعضا مطرح شدند که با استعفای آقایان شورانگیز و دستغیب و خانم کریمی، این تعداد به 21 نفر تقلیل یافت.

دکتر علی ناصری افزود: افراد اعلام شده قرار بود رزومه خود را به کمیته سه نفره تطبیق ارائه دهند؛ کار تطبیق شرایط عمومی شهرداری شیراز که درجه 12 محسوب می‌شود از سوی کمیته یاد شده انجام و نتایج در جلسه چهارشنبه به شورا ارائه شد.

او با یادآوری اینکه لیلا دودمان، ابراهیم صبوری و علی ناصری سه عضو کمیته تطبیق را تشکیل می‌دهند، گفت: البته امروز علاوه بر نتیجه بررسی انجام شده کمیته تطبیق، روسای کمیسیون‌های هفتگانه نیز گزارشی از فعالیت‌های خود به منتخبان ارائه دادند.

ناصری اضافه کرد: با توجه به اینکه بخشی از بررسی‌ها در خصوص گزینه‌های شهرداری شیراز باقی مانده قرار شد جلسه بعدی فردا پنجشنبه 12 مرداد باشد تا شرایط عمومی احراز پست شهرداری شیراز در مورد کاندیداها برابر با موازین قانونی بررسی و در صورت نبود مشکل، وارد مرحله دوم از فرآیند کار شده و تعداد گزینه‌ها از 21 نفر به 10 نفر تقلیل یابد.

سخنگوی شورای پنجم شیراز با بیان اینکه 10 گزینه بعدی باید خود را پرزنت کنند تا بعد از آن گزینه‌ها به 5 نفر تقلیل یافته و در مرحله چهارم، نفر منتخب اعلام شود، گفت: 5 گزینه باید ریز برنامه‌های خود در بخش‌های مختلف را ارائه دهند.

او در خصوص زمان آغاز به‌کار شورای پنجم شهر شیراز، گفت: ما منتظر دعوت نامه رسمی فرمانداری شهرستان شیراز هستیم، چون دعوت نامه ارسال نشده است، اظهار نظری در خصوص زمان دقیق شروع کار شورای پنجم نمی‌کنم.

وی تصریح کرد: به احتمال زیاد شهردار منتخب شورای پنجم را قبل از آغاز رسمی کار شورای پنجم مشخص خواهیم کرد.

سخنگوی شورای پنجم شیراز در پاسخ به سئوالی پیرامون افتتاح پروژه‌های مختلف از سوی شهرداری شیراز طی هفته‌های گذشته و روزهای آتی، گفت: در این خصوص با توجه به نداشتن اشراف و اطلاعات کامل پیرامون پروژه‌ها، اظهار نظری نمی‌کنیم؛ در آینده به بسیاری از مسائل ورود خواهیم کرد.

ناصری خاطرنشان کرد: قطعا شورا با شفافیت در مورد آنچه که تحویل می‌گیرد، وضیت پروژه‌ها، بدهی‌ها و سایر مسائل شهرداری، بعد از اشراف کامل و بررسی همه مسائل سخن خواهد گفت.

سخنگوی شورای پنجم شیراز با تصریح اینکه شورای جدید قرار نیست در زمینه نیروی انسانی شاغل در شورا و شهرداری، کن فیکون کرده و همه چیز را بر هم بریزد، گفت: قرار نیست امنیت شغلی شاغلان در شورا و شهرداری خصوصا کسانیکه متعهد، متخصص، زحمت‌کش، دلسوز انقلاب و اسلام و شیراز هستند با آغاز به‌کار شورای پنجم به مخاطره بیفتد.

ناصری همچنین گفت: شورای پنجم قطعا براساس مر قانون عمل خواهد کرد و تا جایی که قانون اجازه دهد، ورود می‌کنیم اما شورا شهردار را انتخاب می‌کنند و هیچ کس را به‌عنوان مدیر به شهردار آینده شیراز تحمیل نخواهد.

سخنگوی شورای پنجم شیراز در عین حال تاکید کرد که شورا بر کار انتخاب و انتصاب مدیران شهرداری حتما نظارت کامل داشته و در این خصوص مشاوره‌های لازم را ارائه می‌دهد و شفافیت، پاک‌دستی، پاسخگو بودن و تخصص جزو ملاک‌های اصلی این شورا قرار دارد.

ناصری بار دیگر تاکید کرد تنها اخباری مورد تایید اعضای منتخب شورای پنجم شهر شیراز خواهد بود که توسط سخنگو و به شکل رسمی در اختیار رسانه‌ها قرار گرفته باشد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: