• شنبه ۱۴ مرداد ماه، ۱۳۹۶ - ۱۰:۲۵
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 965-1474-5
  • خبرنگار : 04
  • منبع خبر : ----

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان فارس مطرح کرد:

بهره‌برداری از 708 واحد تولیدی در 4 سال فعالیت دولت یازدهم

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان فارس گفت: در دوران چهارساله دولت تدبیر و امید تعداد 708 واحد در حوزه صنایع کوچک در فارس به بهره‌برداری رسیده است.

به گزارش ایسنا منطقه فارس، شاپور قنبری شنبه 14 مرداد در یک کنفرانس خبری، گفت: سرمایه‌گذاری انجام شده برای راه‌اندازی 708 واحد صنعتی در بخش صنایع کوچک، 6 هزار و 310 میلیارد ریال بوده است.

او با بیان اینکه صنایع راه‌اندازی شده 7 هزارو 487 نفر اشتغال ایجاد کرده‌اند، گفت: 113 هکتار زمین در شهرک‌های صنعتی استان فارس به این واحدها اختصاص یافته است.

قنبری با تصریح اینکه به لحاظ تعداد 95 درصد از صنایع استان فارس در رده صنایع کوچک و متوسط قرار دارد،‌ گفت: ارزیابی‌ها نشان می‌دهد که 46 درصد اشتغال صنعتی در فارس مربوط به این بخش از صنایع است حال آنکه تنها 24 درصد کل سرمایه‌گذاری صنعتی انجام شده در فارس به صنایع کوچک و متوسط اختصاص دارد.

مدیر عامل شرکت شهرک‌های صنعتی فارس گفت: این نشان می‌دهد اشتغال در این بخش با رقم کمتری نسبت به سایر بخش‌ها انجام می‌شود؛ اما از این واقعیت نباید دور ماند که صنایع کوچک و متوسط به دلیل اینکه حجم تولید کم و سبد محصول کامل نیست، با کوچکترین تنش اقتصادی دچار مشکل می‌شوند به همین دلیل نیازمند حمایت‌های ویژه است.

قنبری گفت: در استان فارس در بحث وظایف سخت‌افزاری یا ایجاد زیرساخت، 70 مصوبه شهرک و ناحیه صنعتی وجود دارد که 61 مصوبه اجرایی شده و شصت و دومین مصوبه هم با همراهی استانداری و سایر دستگاه‌ها مسیر راه‌اندازی را طی می‌کند.

او یادآور شد که شصت و دومین مصوبه به شهرک تخصصی دارویی اختصاص دارد که در منطقه بیضا مکان‌یابی انجام و 475 هکتار به آن اختصاص داده شده است و در فاز اول 200 هکتار عملیاتی و ایجاد زیر ساخت می‌شود.

قنبری با بیان اینکه 7 هزار و 222 هکتار زمین در قالب شهرک‌ها و نواحی صنعتی وجود دارد که 5234 هکتار عملیاتی شده و زیربار رفته است، گفت: در تمام شهرستان‌ها ذخیره زمین صنعتی در بحث سرمایه‌گذاری و توسعه صنعتی که از ارکان اصلی توسعه اقتصادی است، وجود دارد.

مدیر عامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان فارس با بیان اینکه بدون در نظر گرفتن مشاعات شهرک‌های صنعتی، 3 هزار و 456 هکتار زمین صنعتی در استان فارس وجود دارد، گفت: در این سطح حدود 5 هزار و 568 قرار داد واگذاری صنعتی منعقد شده که مساحت تخصیص یافته 1610 هکتار است.

او اضافه کرد: هم‌اینک 2 هزار و 602 واحد در حال بهره‌ برداری تولید محصول دارند، 31 هزار و 384 نفر اشتغال اسمی دارند.

قنبری تصریح کرد: امسال در شصت شهرک و ناحیه صنعتی استان فارس شاهد افزایش قیمت حق انتفاع زمین نبوده‌ایم؛ افزایش قیمت در حد حداکثر 9 درصد در شهرک‌ها و نواحی بزرگ صنعتی اعمال شده است.

مدیر عامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان فارس خاطرنشان کرد: قیمت زمین صنعتی متوسط در استان فارس بین 70 تا 80 هزار تومان است اما بعضی از شهرک‌ها در مناطق کمتر توسعه یافته 50 درصد تخفیف دارد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: