• شنبه ۱۴ مرداد ماه، ۱۳۹۶ - ۱۴:۵۴
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 965-4314-5
  • خبرنگار : 04
  • منبع خبر : ----

رامجردي عنوان كرد:

كمك 1200 ميليارد توماني خيرين طي 15 سال به حوزه سلامت در فارس

مديرعامل مجمع خيرين تامين سلامت استان فارس گفت: خيرين سلامت استان فارس طي 15 سال گذشته بيش از 1200 ميليارد تومان به حوزه بهداشت و سلامت كمك كرده‌اند .

به گزارش ايسنا منطقه فارس، دكتر علي‌اكبر رامجردي شنبه 14 مرداد در جمع خبرنگاران با اشاره به گراميداشت سالروز تاسيس مجمع خيرين سلامت استان فارس، از ساخت 18 بيمارستان با 2500 تخت بيمارستاني توسط خيرين فارس طي 15 سال خبر داد.

وي افزود: علاوه بر ساخت بيمارستان كه مهمترين خدمات اين نهاد محسوب مي‌شود، 54 پايگاه اورژانس و 19 اقامتگاه همراه بيمار در فارس ساخته شده است .

مديرعامل مجمع خيرين تامين سلامت استان فارس با بيان اينكه بيش از 100 هزار نفر شب همراه از امكانات اقامتگاه‌هاي ايجاد شده براي همراهان استفاده كرده‌اند، افزود: بيش از 120 مركز بهداشتي و درماني نيز در اين مدت ساخته شده است كه 15 عدد از آن ها در شيراز و مابقي در ديگر نقاط استان قرار دارد .

رامجردي اهداء تجهيزات پزشكي  و 100 قطعه زمين، از ديگر خدمات ارائه شده توسط خيرين عنوان و اضافه كرد: صندوق حمايت از بيماران يكي ديگر از اقدامات خوب خيرين بوده كه اين صندوق سالانه 10 هزار مورد كمك ساني به بيماران با رقمي برابر با 3 ميليارد تومان در سال انجام داده است .

مديرعامل مجمع خيرين تامين سلامت فارس با اشاره به 100 فقره وام ازدواج داده شده به دانشجويان در چند ماه گذشته، گفت: حمايت از دانشجويان از ديگر مباحثي بوده كه خيرين سلامت استان فارس در دستور كار خود قرار داده‌اند و در اين زمينه كارهاي خوبي هم انجام شده است .

وي همچنين از برگزاري 4 اردو با عنوان نورآوران سلامت خبر داد و افزود: در هر كدام از اين اردوها بين 3 تا 4 ميليارد تومان خدمات اعم از خدمات چشم پزشكي، كودكان، دندان پزشكي و بيماري زنان ارائه شده است كه بيشتر اين خدمات در حاشيه شهرها انجام مي‌شود   .

رامجردي سوق دادن كمك‌هاي خيرين به سوي اولويت‌هاي حوزه بهداشت را يكي از نيازهاي مهم اين حوزه عنوان و اضافه كرد: در اين خصوص سامانه نياز سنجي راه‌اندازي و تاكنون 2000 نياز استخراج شده است .

او با اشاره به مشكلات بيماران و همراهان آنان گفت: راهنمايي و آرامش بخشي به همراهان در بدو ورود بيماران به بيمارستان بسيار حياتي است كه در اين خصوص با استفاده از داوطلبان بازنشسته حوزه بهداشت و علوم پزشكي افدام به راه‌اندازي همياران سلامت كرده‌ايم كه خدمات ارزنده‌اي را به بيماران و همراهان در سه بيمارستان تروما، شهيد فقيهي و چمران ارائه كرده‌اند .

رامجردي گفت: امسال نيز طبق روال سال‌هاي گذشته اجلاس نكوداشت خيرين عرصه سلامت با حضور مقامات كشوري و تعدادي از خيرين برگزيده شامگاه 19 مرداد برگزار مي‌شود.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: