• شنبه ۱۴ مرداد ماه، ۱۳۹۶ - ۱۵:۴۰
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 965-1276-5
  • خبرنگار : 04
  • منبع خبر : ----

برگزاري نشست شبكه همكاري‌هاي دانشگاهي اروپا آسيا در اتريش

نشست شبكه همكاري‌هاي دانشگاهي اروپا آسيا (ASEA-UNINET 2017 in GRAZ) با حضور حدود 80 نفر از رؤسا و معاونان دانشگاه‌هاي آسيايي و اروپايي، 60 نفر از ساير مسئولان دانشگاه‌ها و تعدادي از مسئولان تحقيقاتي اتحاديه اروپا، وزارت علوم و سازمان هاي تحقيقاتي اتريش برگزار شد .

به گزارش ايسنا منطقه فارس به نقل از دانشگاه شيراز، دكتر رحيم صفوي قائم مقام رئيس و معاون برنامه ريزي و توسعه دانشگاه شيراز، افزون بر مذاكره با مسئولان دانشگاه‌هاي مختلف در راستاي گسترش همكاري‌هاي علمي با آنها، به معرفي دانشگاه شيراز و ارائه برنامه‌ها و ظرفيت‌هاي اين دانشگاه در سخنراني خود پرداخت.

شبكه همكاري‌هاي دانشگاهي اروپا آسيا در ابتدا به منظور توسعه همكاري‌هاي دانشگاه‌هاي اتريش و جنوب شرق آسيا فعاليت خود را آغاز و پس از مدتي به ساير دانشگاه هاي اروپايي و آسيايي نيز گسترش پيدا كرد.

برخي از مسئولان ارشد اين شبكه علمي همان افرادي هستند كه در برگزاري نخستين كنفرانس اروپايي آسيايي فناوري اطلاعات و ارتباطات (EurAsia-ICT 2002) در ايران نقش داشتند .

كنفرانس ياد شده در سال 1381 با پشتيباني وزارت ارتباطات و نيز دفتر همكاري‌هاي انتقال فناوري رياست جمهوري در دانشگاه شيراز برگزار شد و يكي از افتخارات بي نظير براي كشور و اين دانشگاه و نيز توسعه فناوري اطلاعات در استان فارس محسوب مي‌شود.

از حدود يك سال قبل دانشگاه صنعتي شريف به عنوان نخستين دانشگاه ايران به شبكه همكاري‌هاي دانشگاهي اروپا آسيا پيوست و اخيراً دانشگاه تهران و دانشگاه شيراز هم متقاضي پيوستن به اين شبكه شدند.

خوشبختانه عضويت دانشگاه شيراز در نشست امسال با اتفاق آرا تصويب و اين دانشگاه به عنوان هماهنگ كننده ايران در سال 96 تعيين شد.

براساس اين گزارش، اتصال دانشگاه شيراز به شبكه بزرگي از دانشگاه‌هاي اروپايي و آسيايي يكي از دست‌آوردهاي اين نشست بود؛ با حضور در اين شبكه به جاي مراجعه تكي به دانشگاه‌هاي مختلف، در يك نشست چند روزه، دكتر صفوي، قائم مقام رئيس دانشگاه شيراز با مسؤولان ارشد ده‌ها دانشگاه بسيار خوب اروپايي و آسيايي مذاكره كرد.

تعريف اوليه چند پروژه بين‌المللي دانشگاه‌هاي مختلف اروپايي و جنوب شرق آسيا با حضور و همكاري دانشگاه شيراز، اغلب اين پروژه‌ها در حوزه آب، توسعه پايدار و اشتغال و فناوري‌هاي آينده بود، از ديگر دست‌آوردهاي نشست اتريش عنوان شده است.

همچنين   اعلام آمادگي دانشگاه شيراز براي همكاري در پروژه مصوب بين المللي دانشگـاه ويـن و دانشگـاه تبريز بـا موضوع "دانشگاه سبز"، مذاكرات بسيار مؤثر با مؤسسه تحقيقات اتريش به ويژه در حوزه فناوري اطلاعات، مذاكره با موزه تاريخ طبيعي و تكنولوژي وين براي همكاري‌هاي احتمالي در آينده، انجام مذاكرات اوليه به منظور تعريف دفتر نمايندگي دانشگاه شيراز در شهر وين براي پيگيري و گسترش همكاري‌هاي دانشگاه شيراز و ... از ديگر موارد مطروحه در نشست اتريش اعلام شده است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: