• شنبه ۱۴ مرداد ماه، ۱۳۹۶ - ۱۷:۵۸
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 965-1574-5
  • خبرنگار : 04
  • منبع خبر : ----

مسئول بسیج سازندگی سپاه ناحیه ثارالله (ع) شیراز:

پرداخت تسهیلات اقتصاد مقاومتی و مشاغل خانگی آغاز شد

مسئول بسیج سازندگی سپاه ناحیه ثارالله (ع) شیراز گفت: پرداخت تسهیلات صنایع تبدیلی اقتصاد مقاومتی و مشاغل خانگی توسط این ناحيه از سپاه آغاز شده است.

به گزارش ايسنا منطقه فارس، سروان پاسدارقاسم مومنی شنبه 14 مرداد در جمع خبرنگاران گفت: رویکرد بسیج سازندگی سپاه ناحیه ثارالله(ع) در تحقق شعار امسال تولید واشتغال در جامعه است.

وي گفت: متقاضیان عرصه‌های تولیدی شامل صنایع تبدیلی، مشاغل خانگی و صنایع دستی قادر به راه‌اندازی واحدهای تولیدی می‌باشند، با مراجعه به بسیج سازندگی سپاه ناحیه ثارالله(ع) واقع در بلوار پاسداران درباره جزئیات واگذاری تسهیلات مطلع شوند.

مومني با اشاره به اینکه در زمینه‌های مختلف صنایع تبدیلی ازجمله پودرکن، خشک کن، گلاب گیری و روغن گیری و غیره شامل می‌شود، گفت: در زمینه مشاغل خانگی به‌ویژه در روستاها از جمله کارهای صنعتی، نیمه صنعتی، کشاورزی نوین و کشت‌های گلخانه‌ای، اصلاح باغات وسیستم آبیاری نوین و دامداری در قالب وام مورد حمایت بسیج سازندگی ناحیه ثارالله است.

اين مقام مسئول از متقاضیان خواست در زمینه مشاغل صنایع دستی شامل گوهر تراشی، چوب، گرانیت وغیره از دیگر عرصه‌های  مورد حمایت بسیج سازندگی ناحیه ثارالله ثبت نام شده تا به محض واگذاری وام در اولویت واگذاری تسهیلات قرار گیرند.

وی با اشاره به اینکه امسال تسهیلات اقتصاد مقاومتی صنایع تبدیلی، مشاغل خانگی و صنایع دستی با سود 10 درصد و باز پرداخت 5 ساله است، گفت: متقاضیانی که به صورت تعاونی اقدام به راه‌اندازی کارهای تولیدی صنایع تبدیلی براي ایجاد شغل به صورت گروهی كنند، در اولویت واگذاری تسهیلات هستند؛

اين مقام نظامي خاطرنشان كرد: پرداخت تسهيلات تا سقف 30 ميليون تومان با هدف ايجاد شغل براي متقاضيان كار، امكان‌پذير است و تا دي ماه امسال اين تسهيلات پرداخت مي‌شود.

مسئول بسیج سازندگی سپاه ناحیه ثارالله شیراز همچنين گفت: اردوهای جهادی بسیج سازندگی ناحیه ثارالله(ع) از اوایل تیرماه آغاز شده و تا شهریور ادامه دارد و گروه‌هاي ساماندهي شده با حضور در روستاهای اطراف شیراز، در زمينه‌هاي عمراني، بهداشتي و پزشكي، اقداماتي را ساماندهي مي‌كنند.

مومني با يادآوري اينكه فعاليت‌هايي در زمينه آموزش كارآفريني و اصلاح‌ باغ‌ها از اقدامات موثر گروه‌هاي جهادي است، گفت: تاکنون گروه‌های جهادی 150 نفر به مناطق محروم اعزام شده‌اند که تا پایان شهریورماه تعداد افراد اعزامي در قالب اين گروه‌ها به 500 نفر خواهد رسيد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: