• یکشنبه ۱۵ مرداد ماه، ۱۳۹۶ - ۱۳:۳۴
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 965-4514-5
  • خبرنگار : 04
  • منبع خبر : ----

نماينده مردم فارس در خبرگان رهبري خواستار شد

ورود خيران به عرصه رفع آسيب‌هاي اجتماعي

نماینده مردم فارس در مجلس خبرگان رهبری خواستار ورود نيك‌انديشان و خيران و مجمع خیرین به موضوع آسيب‌هاي اجتماعي و تلاش براي رفع اين آسيب‌ها در بخش‌هاي مختلف جامعه شد.

به گزارش ايسنا منطقه فارس، به نقل از روابط عمومي توليت آستان مقدس احمدي و محمدي، آيت‌الله سيد علي‌اصغر دستغيب در دیدار با مدیر و مسئولان اداره پیشگیری و ساماندهی آسیب دیدگان اجتماعی استان فارس بر اهمیت فقرزدایی در اسلام تأكید كرد.

آيت‌الله دستغيب گفت: مسئله تکدی‌گری در اسلام به شدت نهی شده و نبایدرسیدگی به محرومان و انفاق را به عنوان مجاز بودن تکدی‌گری تفسیر کرد.

تولیت آستان مقدس احمدی و محمدی گفت: افرادی که حرفه خود را تکدی قرار می‌دهند گاهی نیاز مادی ندارند و این فعل را انجام می‌دهند که این کار در روایت معادل شراب‌خواری دانسته شده است و البته گاهی در بین مردمان متدین افرادی هستند که ما از این‌ها گلایه داریم و باید متوجه باشند که کسانی که شغل خود را تکدی قرار داده‌اند با کمک‌های ایشان تشویق نشوند.

آیت‌الله دستغیب در ادامه با یادآوری اهمیت رفع آسیب‌های اجتماعی گفت: زنده کردن انسانی که حیات ظاهری دارد اما در شمارِ زندگان محسوب نمی‌شود، آنقدر ارزش بالایی دارد که قرآن می‌فرماید گویی با نجات فردِ دچار آسیب، همه جامعه را زنده کرده است چرا که به این طریق از آسیب به عده زیادی که توسط آن فرد ممکن است در معرض هلاکت قرار گیرند جلوگیری می‌شود.

وی با بیان اینكه آسیب اجتماعی در فرد متوقف نمی‌ماند، افزود: از این نظر تأکید مقام معظم رهبری(مدظله العالی) بر این مسئله به منزله تکلیف شرعی است که علاوه بر مجموعه‌های متولی، تمام آحاد جامعه در این زمینه مسئولند و باید بر پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی اهتمام کنند و این کار اگر انجام نپذیرد نیروهای انسانی که از جمله مؤلفه‌های اصیل قدرت نظام و پشتوانه انقلاب هستند، از دست می‌روند.

رئیس هیئت امنا مجمع خیرین فرهنگ‌ساز و شهرساز فارس گفت: اعتیاد یکی از معضلات بسیار خطرناک است چنان که زمانی خانه‌های فرسوده اطراف حرم مطهر پاتوق معتادان بود و ما بازدید و ملاحظه کردیم که گاهی از یک منزل مخروبه تعدادی از معتادان با وضعیتی ناگوار تردد می‌کردند در حالی که همه می‌دانیم این شهر جایگاه سومین حرم اهل بیت(ع) است و برای شهر شیراز این وضعیت بسیار نازیباست در حالی که توان اصلاح داشته باشیم و کاری انجام نشود.

آیت‌الله دستغیب همچنین از عدم توجه به منازل متروكه در بافت قدیم شیراز انتقاد كرد و گفت: متأسفانه منازلی که این افراد در آن بیتوته می‌کنند را برخی افراد دارای ارزش تاریخی و میراثی می‌پندارند در حالی که این‌گونه نیست و جز مواردی معدود، بقیه مخروبه هستند و ما البته بر حفظ موارد تاریخی واقعی اصرار داریم اما این که کل بافت را بگویند دست زده نشود، آسیب‌زا است.

نماینده مردم فارس در مجلس خبرگان رهبری همچنين گفت:‌ مقام معظم رهبری(مدظله العالی) در زمانی که سِمَت ریاست جمهوری داشتند به ما دستور بازدید از دهکده سلامی را دادند که سرمایه‌ای در آن به کار رفته بود اما به حال خود رها شده بود و بسیار خوب است که این مکان برای نگهداری معتادان و بازگشت آنان به جامعه آماده شود.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: