• یکشنبه ۱۵ مرداد ماه، ۱۳۹۶ - ۱۳:۵۸
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 965-1576-5
  • خبرنگار : 04
  • منبع خبر : ----

سرپرست دانشگاه شيراز:

خروج رصدخانه دانشگاه شيراز از فترت 6 ساله

سرپرست دانشگاه شيراز با يادآوري اينكه فعاليت رصدخانه اين دانشگاه براي مدتي بسيار كم شده بود، گفت: با جذب يك عضو جديد هيئت علمي، رصد‌خانه اين دانشگاه بعد از حدود 6 سال فعال خواهد شد.

به گزارش ايسنا منطقه فارس، دكتر گشتاسبي‌راد يكشنبه 15 مرداد در جمع خبرنگاران گفت: دانشگاه شيراز يك عضو هيئت علمي را اخيرا جذب كرده و با آغاز بهسازي و توسعه رصد‌خانه، تلاش مي‌كند تا زمينه فعال سازي مجدد اين مكان علمي تحقيقاتي را فراهم كند.

گشتاسبي‌راد با تاكيد بر اينكه طي 6 سال گذشته فعاليت‌هاي رصدخانه دانشگاه شيراز كم شد اما هيچگاه متوقف نشده بود، گفت: 100 ميليون تومان به طرح بهسازي و بازسازي رصدخانه اختصاص يافته است.

سرپرست دانشگاه شيراز خاطرنشان كرد كه اين دانشگاه قصد دارد بستر فعاليت‌هاي تخصصي در رصدخانه را با تجهيز آن به دستگاه‌هاي راديوگرافي در كنار دستگاه‌هاي فيزيكي و بصري، فراهم كند.

گشتاسبي‌راد همچنين با تبريك 17 مرداد به فعالان حوزه خبر و رسانه، ياد و خاطره شهيد صارمي و همه خبرنگاران شهيد اين عرصه را گرامي داشت و گفت: كسانيكه مي‌خواهند جامعه در بي خبري باشد، خوي ديكتاتوري دارند.

او گفت: جنگ و درگيري و خصومت، مرحله بدوي انساني محسوب مي‌شود و تمام كسانيكه امروز هم چنين شيوه‌اي را در پيش گرفته يا مي‌گيرند، از نظر فكري بدوي هستند؛ انسان توسعه يافته با گفت و گو و تعامل موافق است چرا كه گفت و گو شيوه عقلاني انسان محسوب مي‌شود.

مدير روابط عمومي و امور بين‌الملل دانشگاه شيراز نيز در اين جلسه گفت: بايد شرايط را به سمتي پيش برد كه خبرنگاران امكان نقد عملكرد مسئولان را داشته باشند.

دكتر فيزابي، خبرنگاران و رسانه‌ها را آئينه‌اي براي انعكاس عملكردها و تاثيرات عملكردهاي مسئولان و دستگاه‌هاي اجرايي دانست و گفت: در مواجهه با رسانه و خبرنگار، آئينه شكستن خطا است.

فيزابي تاكيد كرد كه اگر دانستن را حق مردم مي‌دانيم، در اطلاع‌رساني محدوديتي نبايد اعمال و ايجاد كنيم. 


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: