• یکشنبه ۱۵ مرداد ماه، ۱۳۹۶ - ۱۷:۵۶
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 965-4714-5
  • خبرنگار : 04
  • منبع خبر : ----

مدیر کل منابع طبیعی فارس عنوان كرد

كاهش 85 درصدي سطح آتش‌سوزي عرصه‌هاي طبيعي در فارس

مدير كل منابع طبيعي و آبخيزداري استان فارس، از كاهش 85 درصدي آتش‌سوزي‌ها به لحاظ سطح در سال 96 خبر داد.

به گزارش ايسنا منطقه فارس، مهرزاد بوستاني يكشنبه 15 مرداد در جلسه شوراي هماهنگي اداره‌هاي ستادي و شهرستاني منابع طبيعي فارس گفت: خوشبختانه با اقدامات پیشگیرانه و به موقع اکیپ‌های اطفاء حریق، سطح آتش سوزی در جنگل‌ها و مراتع امسال در مقايسه با مدت مشابه سال قبل به میزان 85 درصد كاهش را نشان مي‌دهد.

به گفته اين مقام مسئول سال گذشته 1800 هكتار از عرصه‌هاي طبيعي در فارس طعمه حريق شد اما اين ميزان امسال به 230 هكتار كاهش داشته است.

به اعتقاد بوستانی مهمترین علل اين کاهش شناسایی نقاط بحرانی، انجام اقدامات کنترلی، حضور به موقع و سریع نیروها براي اطفاء حريق و استفاده مطلوب از تجارب افراد بوده است.

او در عين‌حال كاهش تعداد آتش‌سوزي‌هاي واقع شده در عرصه‌هاي جنگلي و مرتعي فارس را نيز يادآور شد و گفت: اين مهم به واسطه همكاري و تعامل خوب دستگاه‌هاي مختلف كشوري و لشكري و همراهي مردم خصوصا در جوامع محلي حاصل شده است.

بوستانی همچنين گفت: بر اساس گزارش‌های موجود تاکنون در 90 درصد از موارد آراء صادره توسط محاکم قضایی استان فارس به نفع منابع طبيعي بوده است.

اين مقام مسئول در ادامه از افزايش سه برابري اعتبارات آبخيزداري و اختصاص اعتباراتي ويژه به پروژه‌هاي بيابانزدايي در سال 96 خبر داد و گفت: اين افزايش هم در اعتبارات استاني هم ملي مشاهده مي‌شود به‌طوريكه سرجمع اعتبارات به 64 ميليارد تومان مي‌رسد.

بوستاني با اشاره به وصول درآمدهاي پيش‌بيني شده منابع طبيعي و آبخيزداري فارس در سال 96 گفت: خوشبختانه طی 4 ماهه نخست امسال سهم منابع طبیعی از منابع درآمدی این مجموعه 11 درصد افزایش داشته است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: