• یکشنبه ۱۵ مرداد ماه، ۱۳۹۶ - ۱۸:۰۸
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 965-4814-5
  • خبرنگار : 04
  • منبع خبر : ----

ساماندهي نقاط حادثه‌خيز فارس تا نيمه امسال

معاون راهداري اداره كل راهداري و حمل و نقل جاده‌اي استان فارس وعده داد كه تا نيمه امسال تمام نقاط حادثه‌خيز و پرتصادف برون‌شهري فارس، ساماندهي شود.

به گزارش ايسنا منطقه فارس به نقل از روابط عمومي راهداري و حمل و نقل جاده‌اي فارس، عزيزالله روشن، گفت: سال گذشته از مجموع 204 نقطه حادثه خيز شناسایی شده توسط تیم استانی، 170 نقطه به تصویب کمیسیون ایمنی راه‌ها رسید که شامل 121 نقطه پرتصادف و 49 نقطه دارای تصادف بود .

وی با بيان اينكه تاکنون 47 نقطه از نقاط پرتصادف مصوب در كميسيون ايمني راه‌ها، ساماندهي شده است، گفت: عمليات ساماندي 27 نقطه ديگر نيز تا پايان همين هفته تمام و ساير نقاط نيز تا پايان شهريورماه امسال ساماندهي مي‌شود.

به گفته روشن، اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان فارس 10 نقطه را که تاکنون در آن تصادفی رخ نداده است به نقاط مورد نظر اظافه كرده تا از حوادث احتمالي پيشگيري كند.

اجرايي شدن عمليات بخشنده كردن راه در 30 كيلومتر از راه‌هاي برون‌شهري استان فارس، از اقداماتي است كه روشن به آن اشاره و اضافه كرد: بخشنده كردن راه‌ها يعني ايجاد زيرساخت‌هايي كه در زمان بروز خطا از سوي راننده، امكان كاهش شدت حادثه وجود داشته باشد.

وی، جاده، خودرو و انسان را سه عامل اصلی بروز تصادفات دانست و افزود: متاسفانه خطاهای انسانی بسیار است که با ارتقاء فرهنگ رانندگی و رعایت قوانین راهنمایی و رانندگی می توان از میزان حوادث رانندگی تا حد زیادی کاست .

روشن تصریح کرد: خودروهای داخلی نیز نیاز جدی به ارتقاء سطح کیفی دارند و در برخی خودروها بویژه پراید سطح امنیت بسیار پایین است اما در حوزه جاده، شرایط جغرافیایی، میزان ترافیک جاده و کیفیت ساخت از جمله عللی هستند که منجر به افزایش یا کاهش امنیت جاده ها می شوند .

معاون اداره كل راهداري و حمل و نقل جاده‌اي فارس افزود: آشکارسازی، آرام سازی، اصلاح شیب شیروانی، بخشنده کردن، تعریض، اجرای شیارهای لرزاننده، نصب دیوارهای جدا کننده، نصب حفاظ و گاردریل از اقداماتی است که راهداران در طول سال به انجام آن مشغول هستند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: