• یکشنبه ۱۵ مرداد ماه، ۱۳۹۶ - ۱۸:۲۶
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 965-3880-5
  • خبرنگار : 04
  • منبع خبر : ----

معاون گردشگري ميراث فرهنگي فارس خبر داد

رصد تورهای گردشگری ورودی به استان فارس

عكس تزئيني است.

معاون گردشگری میراث فرهنگی فارس از رصد تورهای گردشگری ورودی به استان فارس با هدف شناسائي تورهاي غيرمجاز خبر داد .

به گزارش ايسنا منطقه فارس به نقل از روابط عمومی میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری فارس سید موید محسن‌نژاد گفت: براساس هماهنگي انجام شده با پليس، از این پس تمام وسايل نقليه‌اي که در قالب تور به استان فارس سفر می‌کنند، رصد خواهند شد.

وي انجام اين بررسي‌ها را با هدف كسب اطمينان از داشتن مجوز برگزاري تور دانست و گفت: اگر اتوبوس و ميني‌بوسي با عنوان تور گردشگري وارد فارس شود و مجوزهاي لازم را نداشته باشد، توسط پليس به مقصد بازگردانده مي‌شود.

معاون گردشگری میراث فرهنگی فارس با بيان اينكه تعداد تورهاي غيرمجاز گردشگري كم نيست، گفت: برخي از تورهاي گردشگري غيرمجاز حداقل‌هاي استاندارد سفر تفريحي و گردشگري را نيز تامين نمي‌كنند كه اين امر مخاطراتي را به همراه داشته و دارد.

وي با اشاره به معضل کسب و کار غیر قانونی در هر صنعتی گفت: در همه صنایع و بخش‌ها به دليل خلاء‌هاي قانوني، روندهاي غيرقانوني شكل گرفته و مرسوم مي‌شود.

محسن‌نژاد با يادآوري اينكه در مواردي برخورد با فعالیت‌های خارج از ضوابط روال کندی دارد، گفت: مثلا برخورد با  فضاهای اقامتی گردشگری غیر مجاز شناسایی شده با همکاری پلیس اماکن و نیروی انتظامی با سهولت بهتری در قیاس با تورگردی‌های غیرمجاز  انجام می‌شود .

وی همچنین ورود تشکل‌ها، سمن‌ها و انجمن‌ها با زمينه فعاليت در ساير بخش‌ها، در حوزه گردشگري را يادآور و متذكر شد: بعضي از تشكل‌ها با راه‌اندازی اکیپ‌هایی در قالب تور، گردشگراني را به مناطق و اماکن گردشگری منتقل كرده و زمينه نارضايتي را ايجاد مي‌كنند.

محسن‌نژاد لزوم هوشیاری خدمات گیرندگان سفر را در پيشگيري از چنين اقداماتي بسيار موثر توصيف و اضافه كرد: علاقمندان به سفر بايد برای استفاده از خدمات گردشگری سراغ دفاتر خدمات مسافرتي قانوني، آژانس‌ها و تورگردان‌هاي داراي مجوز بروند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: