• دوشنبه ۱۶ مرداد ماه، ۱۳۹۶ - ۱۰:۱۱
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 965-1776-5
  • خبرنگار : 04
  • منبع خبر : ----

همایش بررسی بنیان مدیریت کارآمد شهری در شیراز برگزار می‌شود

همایش بررسی بنیان مدیریت کارآمد شهری با رویکرد توسعه پایدار در شیراز برگزار می‌شود.

به گزارش ایسنا منطقه فارس، دبیر همایش بررسی بنیان مدیریت کارآمد شهری، دوشنبه 16 مرداد در جمع خبرنگاران گفت: این همایش تخصصی به همت حزب ندای ایرانیان، با هدف برداشتن گامی در راستای کمک به شناخت نیازهای شورای پنجم برگزار خواهد شد.

مجتبی حاجی‌زاده خاطرنشان کرد: حزب ندای ایرانیان به عنوان یکی از احزاب اصلاح‌طلب، با توجه به اینکه اصلاح‌ امور را در همه ابعاد قرار داده و همراهی و یاری شورای پنجم را وظیفه خود می‌داند، برگزاری این همایش را پایه‌ریزی و دنبال کرده است.

حاجی‌زاده گفت: همایش بررسی بنیان مدیریت کارآمد شهری، با حضور اندیشمندان، صاحب‌نظران و اساتید دانشگاه و علاقه‌مندان، روز 31 مرداد در شیراز برگزار می‌شود.

عضو حزب ندای ایرانیان گفت: محورهای این همایش شامل بررسی بنیان مدیریت کارآمد شهری در زیست بوم معاصر، ترافیک و راهکارهای جامعه برای کاهش آن و بررسی رویکرد تدوین قوانین جامع محور برای اداره کلان‌شهرها خواهد بود.

او با تصریح اینکه اساس و نیازهای جامعه امروزی در حال تغییر است و براساس همان باید مدیریت شهری هم دچار دگرگونی شود،‌ گفت: هدف این همایش کسب مدیریت دانش برای کمک به فعالیت شورای جدید و به‌کارگیری مباحث در مسیر اعمال مدیریتی کارآمد شهری است.

حاجی‌زاده این همایش را رخ‌دادی عملی در سطح ملی توصیف و اضافه کرد: این همایش ملی با رویکردی محلی است.

دبیر همایش بررسی بنیان مدیریت کارآمد شهری ابراز امیدواری کرد که با همراهی شورای پنجم دبیرخانه دائمی این همایش راه‌اندازی شود.

به گزارش ایسنا، رئیس شعبه فارس حزب ندای ایرانیان، نیز گفت: ویژگی‌های مدیریت کارآمد شهری، چند شاخص دارد.

احمد موسوی گفت: صلاحیت مدیریت و حسن تدبیر در اداره امور شهر، وجود امکانات و اختیارات مناسب مالی، بهره‌برداری مناسب از امکانات بالقوه و بالفعل شهر در ابعاد مختلف، داشتن هدف و برنامه، وجود روحیه مشارکت پذیری در جامعه چهار عامل موثر در مدیریت کارآمد شهری است.

موسوی تاکید کرد که این چهارعامل مدیریت کارآمد شهری را چند بعدی می‌کند؛ مدیریت شهری یک مدیریت سازه‌ای، اجتماعی، اقتصادی و فرهنگی نیست و در عین حال همه وجوه را شامل می‌شود؛ اگر به همه وجوه توجه نشود، شهر را یک بعدی اداره کرده‌ایم.

نایب رئیس شورای پنجم شیراز نیز گفت: ایران از آفت‌های توسعه نامتوازن رنج می‌برد و چهره شهرها را غیرقابل تحمل کرده است.

ابراهیم صبوری اعتقاد دارد که یکی از چالش‌ها زیست محیطی است و این چالش شهرها را به سمت غیر زیست پذیر نزدیک می‌کند.

صبوری با ابراز امیدواری نسبت به اینکه گام‌های آینده در جهت زیست پذیر شدن شهرها باشد، گفت: نبود سیستم مدیریت جامع و یکپارچه شهری یکی از مشکلات در مسیر حل این چالش‌ها است.

عضو شورای پنجم شهر شیراز تصریح کرد: اعتقاد شورای شهر این است که به سمت یک شهردار شایسته جوان و رویکردی مثبت به اصلاح‌طلبی انتخاب کنیم؛ اینکه چقدر موفق باشیم.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: