• دوشنبه ۱۶ مرداد ماه، ۱۳۹۶ - ۱۴:۴۸
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 965-2074-5
  • خبرنگار : 04
  • منبع خبر : ----

آغاز طرح كلينيك صنعت در استان فارس

همزمان به هفته گرامي داشت صنايع كوچك، مرحله جديد طرح كلينيك صنعت در شهرك‌هاي صنعتي استان فارس آغاز شد .

به گزارش ايسنا منطقه فارس، در مراسم افتتاحيه طرح كلينيك صنعت كه دوشنبه 16 مرداد و با حضور گروه‌هاي مشاور در شهرك صنعتي خرمبيد برگزار شد، واحدهاي صنعتي مورد ارزيابي و مشاوره قرارگرفتند.

معاون صنايع كوچك شركت شهرك‌هاي صنعتي فارس در مراسم افتتاح طرح كلينيك صنعت گفت: واحدهای صنعتی راکد و واحدهایی که با ظرفیت تولید پائین فعاليت مي‌كنند، در قالب اين طرح عارضه يابي خواهند شد.

شهرام كمال‌زاده خاطرنشان کرد: واحدهای صنعتی متقاضی باید با مراجعه به سایت سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران به نشانی www.isipo.ir با ورود به بخش عارضه‌یابی واحدهای صنعتی نسبت به تکمیل فرم مربوطه اقدام كنند.

معاون صنايع كوچك شرکت شهرک‌های صنعتی فارس افزود: پس از شناسایی واحدهای متقاضیِ عارضه‌یابی و تجمیع فرم‌های مربوطه، با تشکیل کمیته کارشناسی با حضور مشاوران صنعتی و دانشگاهی، موارد به کلینیک صنعت معرفی می‌شود .

وی هدف از عارضه‌یابی را کمک به واحدهای صنعتی کوچک برای توسعه و ایجاد تغییرات لازم به‌منظور بهبود و افزایش توان رقابت‌پذیری آن‌ها اعلام و در مورد اهمیت اجرای این طرح اضافه كرد: در مدل عارضه‌یابی اطلاعات کلی واحدهای صنعتی کوچک جمع‌آوری‌شده و محاسبات لازم برای تعیین شاخص‌های بهره‌وری و سودآوری واحد انجام مي‌شود.

كمال‌زاده  بابیان اینکه مشاورين طرح کلینیک صنعت  را اساتيد دانشگاهي و متخصصان و صاحبنظران بخش صنعتي تشكيل مي‌دهند، گفت: در این طرح كه در ساير شهرك‌هاي صنعتي استان نيز برگزار خواهد شد، برای برون‌رفت صنایع از مشکلات برنامه‌هایی پیشنهاد و اجرایی می‌شود .

معاون شركت شهرك‌هاي صنعتي فارس با اشاره به اهمیت صنایع کوچک در توسعه صنعتی، اشتغال‌زایی و افزایش درآمد سرانه، گفت: تقویت و حمایت از این صنایع که 95درصد از صنایع استان را به خود اختصاص داده‌اند، جزو اولویت‌های سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران و شرکت‌ شهرک‌های صنعتی فارس است .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: