• دوشنبه ۱۶ مرداد ماه، ۱۳۹۶ - ۱۴:۵۷
  • دسته بندی : سياسی
  • کد خبر : 965-1173-5
  • خبرنگار : 04
  • منبع خبر : ----

مسئول نمایندگی ولی فقیه در سپاه فجر فارس

خبرنگاران براي معرفي دست‌آوردهاي انقلاب تلاش كنند

مسئول نمايندگي ولي فقيه در سپاه فجر استان فارس تاكيد دارد كه خبرنگاران بايد براي معرفي دست‌آوردهاي انقلاب تلاش مضاعفي را در دستور كار قرار دهند.

به گزارش ايسنا منطقه فارس به نقل از روابط عمومي سپاه فجر فارس، حجت‌الاسلام محمد حاجي‌زاده با تبريك ايام گرامي‌داشت مقام خبرنگار، گفت: قشر خبرنگاران و مجموعه اعضای جامعه خبر کشور یکی از اقشار موثر در جامعه هستند که همواره در خط مُقدم دفاع از ایران اسلامی و انقلاب اسلامی حضور فعال دارند .

وی با بیان اینکه تحولات دنیا طِی سال های اخیر اهمیت کار رسانه ها را بیش از پیش نشان داده است، گفت: بخش اعظم رسانه‌ها و خبرگزاری‌های جهان تحت سیطره صهیونیست‌هاست که از آن برای اِعمال نفوذ و تاثیرگذاری بر رَوند تحولات کشورها، ملت ها و دولت ها در سراسر دنیا استفاده می کنند .

مسئول نمایندگی ولی فقیه در سپاه فجر با بیان اینکه با پیروزی انقلاب اسلامی مفهوم کار انقلابی و جهادی برای تمام اقشار تبیین شد، گفت:  رعایت انصاف در نقد، ارائه مشاوره صحیح به مردم و مسئولان، اخلاص و رعایت تقوا در کار رسانه ای، دفاع از انقلاب اسلامی در حوزۀ فرهنگ و قلم، مقابله با طرح های فرهنگی استکبار جهانی و رساندن صدای مظلومیت ملت فلسطین به گوش جهانیان مصداق های کار انقلابی در عرصه رسانه هستند .

وی با تاکید بر اهمیت توجه به موضوع دین و مفاهیم اسلامی در نشریات و رسانه ها، گفت: بدون شک توجه نسل نوجوان و جوان کشور به رسانه ها بیش از نسل های پیش است و همینطور تاثیرگذاری اخبار بر اذهان آن ها بسیار زیاد است بنابراین خبرنگاران مفاهیم دین اسلام را بر اساس حوزۀ کاری رسانه و شرایط روز جامعه و کشور در قالب تولیدات رسانه ای و هنری به مخاطبان عرضه کنند و این بهترین راهکار برای تحقق جامعه اسلامی است .

حاجي‌زاده با تاکید بر اهمیت نقد رسانه ای و بررسی عملکرد مدیران توسط خبرنگاران، گفت: رسانه های انقلابی بعنوان چشمان بیدار ملت ایران وظیفه دارند با بررسی فعالیت های سازمان ها و مدیران هر کجا لازم باشد به آن ها مشاوره دهند و نتایج عملکرد ان ها را با در نظر گرفتن منافع ایران اسلامی به اطلاع عموم برسانند این فرآیند سلامت فرایندهای اجرایی در ساختار اداری کشور را تضمین می کند و از مهم ترین کارکردهای رسانه در جهان امروز است .

وی با بیان اینکه حضور رسانه های محور مقاومت و انقلاب اسلامی در فضای بین المللی بسیار مهم است، گفت: مرز جغرافیای انقلاب اسلامی محدود به کشور ایران نیست و پیام این انقلاب یک پیام جهانی برای تمام مردم است بنابراین استفاده از زبان های مختلف برای برقراری ارتباط بهتر با سایر ملت ها یکی از مسائل مهمی است که باید مورد توجه مدیران رسانه ها قرار بگیرد .

مسئول نمایندگی ولی فقیه در سپاه فجر فارس خاطرنشان کرد: تشریح توطئه های آمریکا و استکبار جهانی، جنایات داعش در منطقه و اهداف شوم گروه های تروریستی برای ملت های مسلمان رسالت مهم رسانه ها و خبرنگاران جبهه مقاومت در برهه کنونی است .

وی با تاکید بر اینکه خبرنگاران و اصحاب رسانه تمام تلاش خود را برای معرفی دستاوردهای انقلاب اسلامی به ملت ایران و سایر ملت ها به کار گیرند، گفت: خبرنگاران افسران جنگ نرم فرهنگی هستند که نه تنها در مقابل توطئه ها و تهدیدات دشمنان انقلاب اسلامی ایستادگی می کنند بلکه با استفاده از تاکتیک های رسانه ای پیام و دستاوردهای انقلاب اسلامی را به جهان معرفی می کنند .

اين مقام روحاني با بیان اینکه روز خبرنگار بهترین فرصت برای تجلیل از شهدای خبرنگار است، گفت: معرفی و پاسداشت یاد شهدای مدافع حرم و ثبت خاطرات شهدا و تشریح سیرۀ زندگی ایشان در گفت و گو  با پدران، مادران، همسران و فرزندان شهدا یکی از موضوعاتی است که باید مورد توجه جامعه خبری کشور قرار بگیرد .

حاجي‌زاده با بیان اینکه ارتباط خوب و تعامل سطح بالای روابط عمومی ها با رسانه ها از عوامل موفقیت سازمان هاست، گفت: رسانه به نوعی یک پل ارتباطی بین مردم و مسئولان است و هر میزان ارتباط مدیران با رسانه ها بهتر وشفاف تر باشد اعتماد عمومی مردم نسبت به سازمان ها بیشتر خواهد شد .

وی با تجلیل از زحمات جامعه خبری فارس در پوشش رسانه ای خدمات سپاه بسیج به مردم، گفت: خبرنگاران همواره همگام با مسئولان سپاه و بسیج در تمام برنامه ها حضور فعال داشته اند و با روحیه بسیجی در مسیر تحقق آرمان های انقلاب اسلامی گام برداشته اند .

مسئول نمایندگی ولی فقیه در سپاه فجر با قدرداني از فعالیت خبرنگاران افتخاری بسیج خاطرنشان کرد: شبکه گسترده خبرنگاران افتخاری بسیج در سراسر استان فارس با مدیریت روابط عمومی سپاه فجر ضمن مستندسازی از فعالیت های بسیجیان نقش مهمی در انعکاس برنامه های بسیج فارس در سطح استانی و ملی بر عهده دارند .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: