• دوشنبه ۱۶ مرداد ماه، ۱۳۹۶ - ۱۹:۲۵
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 965-4914-5
  • خبرنگار : 04
  • منبع خبر : ----

قائم مقام معاون بهداشتی وزارت بهداشت:

عدالت در سلامت هدف اصلی وزارت بهداشت است

قائم مقام معاون بهداشت و رئیس مرکز مدیریت شبکه وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، هدف اصلي اين وزارتخانه را ايجاد و تسري عدالت در سلامت دانست.

به گزارش ايسنا منطقه فارس، به نقل از سايت دانشگاه علوم پزشكي شيراز، دکتر جعفر صادق‌تبریزی در بازديد از مراكز سلامت استان فارس و شيراز، از خانه بهداشت عشایری و بهورز عشایری به عنوان دو اقدام بسیار خوب دولت یازدهم یاد کرد که با توجه به توافق با سازمان برنامه و بودجه کشور، اعتبار موردنیاز تکمیل این طرح در سال جاری تامین می شود .

تبریزی قطب بندی کشور به 10 منطقه سلامت را از دیگر اقدامات موثر وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی برشمرد و گفت: انتظار می رود راهکارها و آیین نامه های بسیار خوبی برای دستیابی به عدالت در سلامت از نشست های این قطب ها به وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ارایه شود .

رئیس مرکز مدیریت شبکه وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ضمن تقدیر از زحمات صورت گرفته در راه اندازی مرکز پایش سلامت (HMC) دانشگاه علوم پزشکی شیراز، از دستاوردهای این مرکز ابراز خرسندی کرد و خواستار نهایی شدن دستورالعمل راه اندازی مرکز پایش سلامت (HMC) با برگزاری نشست مشترک با دیگر دانشگاه های علوم پزشکی دارای تجارب مشابه شد .

وي گفت: اعتباربخشی مراکز جامعه سلامت از برنامه های پیش روی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی است تا از استاندارد بودن کمیت و کیفیت ارائه خدمات در این مراکز اطمینان حاصل شود .

تبریزی ادامه داد: بر اساس اصل 44 قانون اساسی کاهش تصدیگری دولت از اهداف وزارت بهداشت است که اقدام خردمندانه و شجاعانه معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی شیراز در واگذاری تعدادی از مراکز ارائه دهنده خدمات، قابل تحسین است .

قائم مقام معاونت بهداشت وزارت بهداشت بر ارسال نتایج اقدامات معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی شیراز در حوزه های خانه بهداشت عشایری، مراکز واگذاری به بخش خصوصی و مرکز پایش سلامت (HMC) به مرکز مدیریت شبکه وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، به عنوان بخشی از اقدامات ویژه این معاونت در عرصه خدمات بهداشتی، تاکید کرد .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: