• دوشنبه ۱۶ مرداد ماه، ۱۳۹۶ - ۱۹:۲۹
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 965-5014-5
  • خبرنگار : 04
  • منبع خبر : ----

توصيه پليس فرودگاه‌هاي فارس به حجاج

رئيس پليس فرودگاه استان با تاكيد بر اينكه تكريم حجاج براي پليس فرودگاه حائز اهميت است، رعايت قوانين و مقررات از سوي حجاج را عاملي مهم در جلوگيري از بروز هرگونه مشكلي دانست.

به گزارش ايسنا منطقه فارس، به نقل از پايگاه خبري پليس فارس، سرهنگ اكبر خسروي گفت: قوانين كشور عربستان در بحث مواد مخدر خيلي خاص و سختگيرانه است به طوريكه بابت كشف يك گرم مواد مخدر، قرص متادون، ترامادول و يا نورفين از حجاج، شخص را براي مدت زيادي در زندان نگه مي دارند .

او تصريح كرد: به منظور صيانت از زائران ايراني كه سمبل اخلاق نيكو در دنيا هستند، پليس فرودگاه استان فارس با استفاده از دستگاه ايكس ري، دستگاه كاوشگر بدن، دستگاه مواد ياب و بهره گيري از پرسنل مجرب، از خروج مواد مخدر به كشور عربستان به شدت و با دقت با بازرسي مودبانه جلوگيري مي‌كند.

وي افزود: برابر تصميمات اتخاذشده با سازمان حج و زيارت، كشف يك گرم مواد مخدر در گيت بازرسي پليس باعث محروميت فرد از سفر معنوي حج و توقيف گذرنامه وي مي‌شود و به استناد ماده 17 قانون مبارزه با مواد مخدر فرد مذكور به مدت يك الي پنج سال ممنوع الخروج خواهد شد.

رئيس پليس فرودگاه‌هاي استان فارس با بيان اينكه امسال سه هزار و 666 نفر زائر از استان هاي فارس و كهكيلويه و بوير احمد از فرودگاه شهيد دستغيب شيراز به سرزمين وحي اعزام مي شوند، گفت: پذيرش بار زائرين حج 48 ساعت قبل از شروع اولين پرواز صورت مي گيرد و ضرورت دارد زائران به منظور انجام تشريفات بازرسي و ساير امورات 4 ساعت قبل از پرواز در فرودگاه حضور داشته باشند .

خسروي تاكيد كرد: ضرورت ندارد زائران داروهاي اضافي و يا خوراكي زياد همراه داشته باشند و 57 قلم دارو از جمله ديازپام، لرازپام، متادون، ترامادول و... جزء داروهاي صنعتي است كه تحت كنترل كشور عربستان است كه به همراه داشتن آن جرم محسوب مي شود .

اين مقام انتطامي تصريح كرد: ليست دارو هاي غير مجاز تحويل مدير كاروان ها شده است و زائران مي توانند آن ليست را تهيه و از آوردن اين نوع داروها علي الخصوص "شيرين بيان" كه شباهت ظاهري آن براي كشور عربستان ناشناخته است خودداري كنند و زائران مي توانند داروهاي مورد نياز خود را از مراكز درمان در شهرهاي مدينه و مكه كه از قبل پيش بيني شده است تهيه كنند .

خسروي خاطر نشان كرد: میزان ارز خارجی برای هر مسافر ده هزار يورو  و  پانصد هزار تومان پول رايج ايراني است و حمل 150 گرم زعفران  براي زائران بلامانع است .

رئيس پليس فرودگاه‌هاي استان فارس از زائران خواست در حفظ و نگهداري مدارك هويتي خود نهايت دقت را داشته باشند و از سپردن وسايل خود به افراد ناشناس پرهيز كنند .

گفتني است پليس فرودگاه استان فارس با شماره تلفن هاي 37225026 و 37209157 آماده هرگونه پاسخگويي و دريافت گزارشات در طول 24 ساعت از شبانه روز است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: