• سه شنبه ۱۷ مرداد ماه، ۱۳۹۶ - ۱۱:۳۸
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 965-5214-5
  • خبرنگار : 04
  • منبع خبر : ----

چرخ گوشت باز هم حادثه ساز شد

بی توجهی والدین به اصول ایمنی و استفاده از چرخ گوشت غیراستاندارد، باعث آسیب دیدگی دست پسر بچه 2 ساله شد .

به گزارش ايسنا منطقه فارس، ظهر دوشنبه 16 مرداد گزارش امدادخواهي براي رها كردن دست كودكي از چرخ‌گوشت به آتش‌نشاني شيراز اعلام شد و نجاتگران ایستگاه 13 آتش نشانی را به محل حادثه در کوشک بید كشاند .

بنا به گفته علی اصغر ذاکر حسینی فرمانده عملیات ، كه در محل حادثه حاضر شده و برنحوه عملیات نجات نظارت داشت، با رسیدن آتش نشانان به محل حادثه مشاهده شد انگشتان دست چپ پسر بچه 2ساله‌اي براثر بی احتیاطی والدین، درون چرخ گوشت گیركرده بود که با درد و خونریزی شدیدی نیزهمراه بود .

ذاکر حسینی افزود: آتش نشانان و نجاتگران بلافاصله با استفاده از تجهیزات ویژه نجات به صورت كاملا ایمن، بدنه چرخ گوشت را بریده و دست آسیب دیده پسر بچه را از داخل چرخ گوشت برقی خارج كرده و این کودک را برای انجام اقدامات درمانی در اختیار عوامل اورژانس حاضر در محل قرار دادند .

به گزارش ايسنا حادثه چرخ گوشت عبارت است از داخل شدن دست به دورن چرخ گوشت، چرخ شدن یا گیر کردن دست در ميان تيغه‌هاي اين دستگاه .

قربانیان اين قبيل حوادث را معمولان كودكان 9 ماهه تا سه ساله تشكيل مي‌دهند؛ عمده كودكان آسيب‌ديده، بچه‌هايي تيز هوش هستند كه به واسطه كنجكاوري و در تقليد رفتار والدين و البته براثر سهل‌انگاري خانواده دچار اين حادثه مي‌شوند .

كارشناسان آتش‌نشاني توصيه مي‌كنند كه در هنگام مواجهه با چنين حادثه‌اي ابتدا و چنانچه در نزدیکی کودک ویا چرخ گوشت قرار دارید با سرعت دوشاخه چرخ گوشت را از پریز خارج سازید و خونسردی خود را حفظ کنید .

اگر فاصله شما با چرخ گوشت زياد و به كنتور نزديك است، به محض شنيدن صداي توام جيغ كودك و چرخ‌گوشت، كنتور را قطع كنيد .

بعد از قطع برق، به هيچ‌عنوان براي خارج كردن دست فرد از درون چرخ گوشت تلاشي انجام ندهيد زيرا بر شدت آسيب خواهيد افزود بلكه با در آغوش گرفتن كودكتان، تلاش كنيد وزن گلويي دستگاه روي دست كودك قرار نداشته باشد .

تماس با آتش‌نشاني و اورژانس همزمان با ساير اقدامات ضروري است؛ اگر محل حادثه با پايگاه اورژانس، بيمارستان يا آتش‌نشاني نزديك است، مصدوم را با رعايت كامل احتياط به محل پايگاه انتقال دهيد .

انتقال سريع مصدوم به بيمارستان باعث آغاز سريعتر اقدامات درماني براي ممانعت از شدت يافتن خونريزي خواهد شد. لذا مي‌توان مصدوم را قبل از رسيدن امدادگران آتش‌نشاني به بيمارستان منتقل كرد تا آتش‌نشانان هم در محل بيمارستان به مصدوم امدادرساني كنند .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: