• پنجشنبه ۱۹ مرداد ماه، ۱۳۹۶ - ۱۴:۵۸
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 965-5414-5
  • خبرنگار : 04
  • منبع خبر : ----

هدیه رهبر معظم انقلاب به رئيس دانشگاه علوم پزشكي شيراز

داستان هدیه مقام معظم رهبری به رییس دانشگاه علوم پزشکی شیراز، از آنجایی آغاز شد که دختری از سرزمین "پاقلات" لامرد، به امید پیگیری برای کاهش آلام خانواده و اطرافیانش، به شیراز آمد.

به گزارش ايسنا منطقه فارس به نقل از روابط عمومي دانشگاه علوم پزشكي شيراز، دختر لامردي که در یکی از روستاهای دورافتاده استان، رنج یک برادر عقب مانده و یک خواهر ناشنوا را از کودکی لمس کرده، با عزمی راسخ، شیراز را برای دانشگاه و ادامه تحصیل انتخاب می کند تا به مدد این رفت و آمدها، بتواند گرهی بگشاید .

اکنون هشت سال از زمان آغاز تحصیلات دانشجویی "فضه نصیری" در شیراز می گذرد و او از پیگیری بیش از صد نامه مربوط به خدمات درمانی و بهداشتی مردم لامرد می گوید که با تلاش او و دوستانش به ثمر رسیده .

فضه نصیری که رشته حسابداری را برای ادامه تحصیل انتخاب کرده، پس از ورود به شیراز، با دوستانی آشنا می شود که آن ها هم دغدغه هایی مشابه او دارند و یک صدا می شوند برای کمک به خانواده ها و دوستانشان در مناطق محروم استان .

او از روزهایی می گوید که دست کم دو ساعت راه برای یک آزمایش ساده باید می پیمودند، او از روزهایی می گوید که بیمارستان اشکنان، تا پای تعطیلی رفته و اما اکنون، به مدد حضور متخصصان رشته های مختلف، خدمات این بیمارستان به نحوی گسترده شده که تنها موارد خاص، به شیراز اعزام می شوند .

فضه از زمانی می گوید که پا به ساختمان مرکزی دانشگاه گذاشت و از نگهبانی، سراغ رییس علوم پزشکی را گرفت و این آغازی شد برای رفت و آمدهای مکرر او و دوستانش تا مکاتبات مردم "پاقلات" و لامرد را به گوش او برساند .

فضه می گوید: کم کم مردم من را به عنوان رابط شناختند و بیش از صد نامه در این سال ها به دفتر رییس دانشگاه بردم که همه به نحوی پیگیری شد و هیچکدام بی پاسخ نماند. امروز زیرساخت های خوبی در روستا و شهر ما ایجاد شده که تفاوت زیادی با سال های پیش پیدا کرده است، اما هنوز هم امید داریم که خدمات بیشتری به شهر و روستاهای لامرد و دیگر شهرستان های استان افزوده شود .

این دختر لامردی که با لحنی صمیمانه، رییس دانشگاه را "ایمانیه" خطاب می کند، در این پیگیری ها، به شماره همراه او هم دسترسی پیدا می کند و می گوید در مواردی حتی با پیامک، "ایمانیه" را که تا پیش از این چهره ای دیگر از او برایمان تصویر کرده بودند، از مشکلات باخبر می کردیم .

و سرانجام نیت نیک فضه و دوستانش در پیگیری توسعه خدمت رسانی به مردم، آنجا تجلی یافت که بعد از به ثمر رسیدن نتیجه تلاش هایشان برای رساندن درددل مردم به "ایمانیه"، تصمیم گرفتند از او به پاس کمک ها و پیگیری های چند ساله، قدردانی کنند .

می گوید با دوستانم پول هایمان را روی هم گذاشته و تصمیم گرفتیم که برای او هدیه ای بخریم، اما بعد به این نتیجه رسیدیم که چه چیزی بخریم که برایش ارزش داشته باشد؟!، پس فکر دیگری به ذهنمان رسید .

فضه نصیری و دوستانش قلم به دست گرفته و به مقام معظم رهبری، نامه می نویسند .

او می گوید: فکر کردیم با این کار، هم رهبری خوشحال می شوند که بچه های مناطق محروم درددل هایشان را با ایشان در میان می گذارند و هم به زبان خودمان، ایشان را از مسایل این مناطق و دستاوردهای امیدوارکننده جدید، آگاه می کنیم .

فضه و دوستانش در نامه، از رهبر معظم انقلاب می خواهند که به خاطر این کمک ها، از رییس دانشگاه علوم پزشکی شیراز به نحوی تقدیر شود که این خواسته آن ها، چندی بعد، با پیگیری کارکنان بیت رهبری، با ارسال یک جلد قرآن و جانماز به نیابت از مقام معظم رهبری، محقق می شود .

و امروز پنجشنبه 19 مرداد ماه و در پانزدهمین اجلاس مجمع خیرین تامین سلامت، فضه نصیری و دوستانش، به روی تریبون رفتند و هدیه رهبری را به دکتر "ایمانیه"، تقدیم کردند .

" زهرا تاجری"، "ساجده قوی پنجه" و "ام البنین نصیری"، دیگر همراهان "فضه نصیری" در این سال ها بوده اند که امروز با لبی خندان و دلی پرامید، این هدیه را تقدیم کردند و بی شک دعای خیر خانواده هایی که در این سال ها به آن ها برای پیگیری امید بسته بودند، تا همیشه همراهشان است .

این دومین بار است که مقام معظم رهبری، به رییس دانشگاه علوم پزشکی شیراز هدیه اهدا می کنند، پیش از این نیز ایشان انگشتری خود را به پاس فعالیت های دکتر ایمانیه در ترویج نماز، به او اهدا کرده بودند .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: